کد خبر 12533
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

حاجی پور:

لایحه زنان یکی از مهم ترین گام های انقلاب اسلامی در جهت ارتقاء جایگاه زنان است

 لایحه زنان یکی از مهم ترین گام های انقلاب اسلامی در جهت ارتقاء جایگاه زنان است

نماینده مردم آمل در مجلس در موافقت با لایحه مذبور، لایحه ارتقای امنیت زنان را از گام های مهم انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا حاجی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۰ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه یک فوریتی پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار، گفت: در جمهوری اسلامی زنان ما مظهر صلابت و قوام جامعه ما هستند و ما نمایندگان مجلس موظف هستیم این مظاهر قوام و سلامت خانواده و جامعه را با قانونگذاری حمایت کنیم.

وی ادامه داد: شاید در کلیات این لایحه ایراداتی داشته باشد اما ما می توانیم در جزئیات مجددا این اشکالات را برطرف کنیم بنابراین باید تمام قد در برابر حقوق زنان در جامعه بایستیم و از آن ها دفاع کنیم.

حاجی پور ادامه داد: زنان ما شخصیت های بسیار اثرگذار جامعه هستند بنابراین حفاظت از آن ها در برابر سوءرفتارها یعنی حفاظت از خانواده بایستی جدی گرفت.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: لایحه زنان یکی از مهم ترین گام های انقلاب اسلامی در جهت ارتقاء جایگاه زنان در جامعه است بنابراین حفظ کرامت زنان در راستای این لایحه گنجانده شده است، این لایحه کاملا مبتنی بر حفظ کرامت و جایگاه زنان است و ۲ پیام دارد.

وی در ادامه افزود: دو پیام مهم برای جامعه و برای زنان؛ یکی از پیام ها این است امنیت مشاغل و نیازمندی های زنان در جامعه در این لایحه به آن پرداخته شده است بنابراین حقوق، کرامت و امنیت زنان برای نمایندگان بسیار مهم است و به بانوان به عنوان نیمی از جامعه به طور جدی به آن توجه می شود. پیام دیگر این است که جامعه مدعی حمایت از حقوق زنان که مدعیان دروغین هستند در جامعه آن ها زن قاچاق می شود و به بردگی می رود و مورد تعرض قرار می گیرد.

حاجی پور ادامه داد: در کشورهای غربی و اروپایی که مدعی حقوق زنان هستند برخوردهای قهری صورت می گیرد، زنان ما در جامعه ما دارای هویت مستقل و انسانی هستند، زن در جامعه ما سوژه فعال است و هرگز به آن نگاه کالایی نمی شود. این لایحه حمایت اجرایی دارد اگر این قانون مصوب بشود دستگاه ها موظف هستند این قانون را اجرایی و عملیاتی کنند و در غیر این صورت باید در مراجع قضایی در برابر حقوق زنان پاسخگو باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: زنان کارآفرین و زنان مستقل در امورات مختلف در جامعه ما و مراکز علمی و در مدارس در صنوف مختلف حضور دارند، زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی امروز در جامعه ما حضور فعال دارند در شرایطی که مخالفین نظام شعار حمایت از زنان را می دهند اما، عکس آن عمل می کنند. ما باید براساس کرامت زنان و حفظ شأن زنان گام برداریم. نظام جمهوری اسلامی حمایت از زنان و خانواده را سرلوحه کار خود قرار داده است.

انتهای پیام

کد خبر 12533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =