کد خبر 12598
۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۲

گودرزوند:

تغییرات در سازمان برنامه و بودجه باید در سطح معاونت‌ها نیز انجام شود

تغییرات در سازمان برنامه و بودجه باید در سطح معاونت‌ها نیز انجام شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تغییر در رأس سازمان برنامه و بودجه، از بی تأثیر نبودن پرداخت معوقات فرهنگیان در این تغییر سخن گفت و یادآور شد: گزارش‌ نظارتی مجلس در تعیین سهم هر دستگاه در این تأخیرهای با تأخیر کاملا درست بوده است.

به گزارش نمایندگان ما، مهرداد گودرزوند چگینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برکناری رئیس سازمان برنامه و بودجه، عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه از نهادهای حساس و مهم در دولت به شمار می‌آید که نیازمند دقت و سرعت بالایی است و امیدواریم گزینه جدید در این نهاد مهم، وظایف خود را به خوبی انجام دهد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اصلی سازمان برنامه و بودجه باید ارائه برنامه هفتم توسعه به مجلس باشد، افزود: امیدواریم این تغییرات به نفع کشور باشد و اهداف دولت با این تغییرات با سرعت بیشتر دنبال شود.

وی با یادآوری گزارش نظارتی مجلس و کمیسیون آموزش در خصوص رتبه بندی معلمان و قصور سازمان برنامه و بودجه در پرداخت معوقات فرهنگیان و حقوق اسفندماه آن‌ها، ادامه داد: یکی از موارد تأثیرگذار در تغییرات سازمان برنامه و بودجه بیان واقعیت‌ها در این گزارش بود چراکه سازمان برنامه و بودجه می‌توانست از وقوع این ماجرای تلخ برای فرهنگیان جلوگیری کند.

گودرزوند چگینی تصریح کرد: مجلس در گزارش نظارتی خود نشان داد، نسبت به وضعیت یک میلیون فرهنگی بی تفاوت نیست و نظارت کمیسیون آموزش مجلس موجب شد که قصور سازمان برنامه مشخص شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه مغز متفکر دولت به شمار می‌آید، تأکید کرد: تغییرات در سازمان برنامه و بودجه باید در سطح معاونت‌ها نیز انجام شود چراکه با این تفکر موجود در سازمان برنامه امکان تحقق برنامه‌های توسعه وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه باید از اندیشمندان و برنامه ریزان دانشگاهی مؤثر به عنوان مشاور استفاده کند تا تغییراتی که مد نظر دولت و مجلس است، در این سازمان مهم محقق شود.

انتهای پیام

کد خبر 12598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =