کد خبر 12631
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱

اسماعیلی:

احتمال ادغام لایحه دولت با طرح کمیسیون اجتماعی برای تعطیلی دو روز هفته

احتمال ادغام لایحه دولت با طرح کمیسیون اجتماعی برای تعطیلی دو روز هفته

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از احتمال ادغام لایحه دولت با طرح کمیسیون اجتماعی برای تعطیلی پنجشنبه‌ها و شنبه‌ها در سراسر کشور خبر داد و افزود: این اقدام با هدف افزایش راندمان کاری کارمندان در ۵ روز هفته صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما، ولی اسماعیلی در تشریح جزییات لایحه ساماندهی تعطیلات با تعطیلی سراسری پنجشنبه ها و روند بررسی آن در مجلس، گفت: ساماندهی تعطیلات با تعطیلی سراسری پنجشنبه‌ها در قالب لایحه دولت ارائه شده است و این هفته تحت عنوان اصلاح ماده87 قانون مدیریت خدمات کشوری در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گرفته است.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ما نیز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی طرحی با عنوان تعطیلی پنج‌شنبه‌ها و شنبه‌ها را در دستورکار داریم که لازم است بررسی کنیم تا در صورت امکان این طرح و لایحه را ادغام کرده و در قالب لایحه‌محور پیگیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: دلیل دولت برای تعطیلی پنج‌شنبه‌ها به این صورت در لایحه آمده است که به خارج از تهران یعنی سایر استان‌ها و شهرستان‌ها هم تعمیم داده شود، ضمن اینکه ما نیز در کمیسیون در نظر داریم تعطیلی دو روزه هفته با هدف استحکام بنیان خانواده‌ها و افزایش اوقات فراغت به منظور آرامش ذهنی و روانی و افزایش زمان بیشتری برای در کنار خانواده بودن انجام شود تا کارکنان بتوانند در 5 روز کاری بهتر و با کیفیت بالاتری به ارائه خدمات به مردم بپردازند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون این لایحه به مجلس تقدیم شده و به کمیسیون اجتماعی ارسال شده است و ما سعی می‌کنیم این هفته لایحه مذکور را همزمان با طرح تعطیلی دو روز پنجشنبه و شنبه در هفته مورد بررسی قرار دهیم.

منبع : خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 12631

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =