کد خبر 12703
۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸

رحمانی:

حل مسئله تورم از شکست حصر آبادان و هشت سال دفاع مقدس دشوار تر نیست

حل مسئله تورم از شکست حصر آبادان و هشت سال دفاع مقدس دشوار تر نیست

نماینده مردم تاکستان در مجلس با بیان اینکه ما میتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم، گفت: حل مسئله تورم از شکست حصر آبادان بالاتر و از هشت سال دفاع مقدس دشوار تر نیست؛ اما اگر مسئولان از جمله دولت و مجلس همت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما، رجب رحمانی در نشست علنی امروز (دوشنبه 28 فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه روح تعامل و توافق و سازگاری باید بر هر سه قوه حاکم باشد گفت: بر اساس تجربه 30 سال نمایندگی در مجلس، مستشاری دیوان و تنقیح قوانین عرض می‌کنم که نجات کشور در تبعیت محض از فرامین مقام معظم رهبری است؛ امروز دلسوز ترین انسان در کره زمین برای نجات محرومین و مستضعفان و تمام مسلمانان، مقام معظم رهبری است. دولت و مجلس باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در حوزه مهار تورم و رشد تولید نصب العین قرار دهند.

وی افزود: برای رونق تولید باید تسهیلات بانکی در اختیار تولیدکننگان قرار گرفته و بانک ها و دولت فعالانه‌تر عمل کنند. همچنین بودجه بایدعملیاتی شود، متاسفانه تبصره 18 سال گذشته عملیاتی نشد.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: طرح مولد سازی دارایی‌های دولت اقدام بسیار خوبی است اما باید قوانین مربوطه همانند موضوع‌های مهمی که به مجلس واگذار کردند، قوانین جاری و  عملی را به مجلس واگذار کنند.

وی ضمن تشکر از مقام معظم رهبری برای دلسوزی هایشان اظهار کرد: دولت علی رغم برخی ضعف ها، نقاط قوتی هم دارد. پیوستن کشور به پیمان‌های مهمی مانند شانگهای و حرکت در جهت عضویت در بریکس از ظرفیت‌های خوبی است که جمهوری اسلامی را مقتدر کرده و ارتباط با همسایگان نیز اقدام بسیار خوبی است.

رحمانی ادامه داد: تفاوت فاحش در پرداختی‌های بیمارستان‌های خصوصی و دولتی کمر برخی از مردم محروم و مستضعف را شکسته است. پزشکان متخصص در رشته های جراحی تمایلی به کار در بیمارستانهای دولتی ندارند. دولت، وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت باید طرحی به مجلس ارائه کند تا شرایط و یا حقوق‌ها یکسان سازی  شده و مشکلات مردم به ویژه در مناطق محروم در این زمینه حل شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید در زمینه ساخت چهار میلیون واحد مسکونی همکاری لازم را داشته باشند گفت: بسیاری از متقاضیان مسکن نهضت ملی توان پرداخت آورده اولیه 40 میلیون تومانی را ندارند، در این حوزه نیزباید فعالانه تر عمل شود.

وی افزود: امروز دولت در وسط میدان بوده و ما نیز باید در کنار انتقادات سازنده، از آن پشتیبانی کنیم. دولت، مجلس و قوه قضاییه همه در یک کشتی هستند؛ ما میتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم، حل مسئله تورم از شکست حصر آبادان بالاتر و از هشت سال دفاع مقدس دشوار تر نیست؛ اما اگر مسئولان از جمله دولت و مجلس همت کنند چرا که هم اکنون نمی‌توانیم با چهار تا سوداگر در چهارراه استانبول مبارزه کنیم! این امر همت می‌خواهد.

این نماینده مردم در مجلس خاطرشان کرد: این که هر کسی مسئولیت را گردن دیگری بی‌اندازد کاری انجام نمی‌شود. همه باید وظایف خودمان را انجام دهیم؛ اگر هر کسی خوب کار کند مشکلات مردم حل می‌شود. ما همه برادر هستیم و باید دولت را کمک و انتقادات را نیز بیان کنیم. ما اول نظام، رهبری و مردم را میخواهیم و بعد مسئولان را. هر مسئولی ضعیف است خودش بر اساس ولایت اداری جای خودش را ترک کرده و به فرد دیگری واگذار کند.

رحمانی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود ضمن تشکر از وزیر نیرو به ضرورت آبرسانی به بیش از 14 شهر و صدها روستا اشاره کرد و افزود: استان قزوین به شدت با کمبود آب کشاورزی و شرب مواجه است. عملیات اجرایی سدهای حوزه انتخابیه از جمله سد بالاخانلو باید به فوریت انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت تامین پزشک برای بیمارستان‌های تاکستان و بویین زهرا عنوان کرد: مصوبات و اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و سفر رئیس جمهور باید دقیق و درست انجام شود. همچنین دولت و استاندار باید نسبت به منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تاکستان قزوین که بیست سال از تصویب آن می گذرد فعال‌تر عمل کنند. از طرفی وزارت ارشاد و اوقاف مشکل کشاورزان استان قزوین را یک‌بار برای همیشه حل کنند. مجمع نمایندگان استان قزوین جلسه ای با آقای خاموشی رئیس سازمان اوقاف داشتند، از وی درخواست می‌کنیم مشکل کشاورزان را حل کرده و به داد آنها برسید.

نماینده مردم تاکستان در مجلس اظهار کرد: آینده نظام آینده روشنی است، ما امروز از کشورهای قدرتمند دنیا هستیم و به آینده امید داریم. مقام معظم رهبری نیز فرمودند که ما امیدوار به آینده هستیم، به لطف خدا و با نیروهای پرتوانی که در کشور هستند روز به روز در زمین‌های مختلف پیشرفت داشتیم و نواقص را هم باید بر طرف کنیم.

انتهای پیام 

کد خبر 12703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =