کد خبر 12730
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸

متفکر آزاد:

در تعیین سقف الگوی مصرف شرایط اقلیمی رعایت نشده است

در تعیین سقف الگوی مصرف شرایط اقلیمی رعایت نشده است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در تعیین سقف الگوی مصرف شرایط اقلیمی در نظر گرفته نشده و متاسفانه افزایش قیمت در پلکان اول تا سوم رقم خورده و خانواده‌های متوسط نیز با قبوض یک میلیون تومانی مواجه شدند.

به گزارش نمایندگان ما، روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی عملکرد وزارت نفت در تعرفه گذاری گاز مشترکان خانگی بیان کرد: اینکه ناترازی در مصرف و تولید گاز داریم مشخص است. امروز با مشکلات جدی زیست محیطی نیز مواجه هستیم. از یک طرف در حوزه نیروگاهی با قطعی گاز مواجه شده که خود معضلاتی به دنبال دارد و از طرف دیگر لازم است که بهره وری را بالا ببریم. اینکه محاسبات تعرفه گذاری را تغییر دهیم یک سری نکات مثبت و یک سری نکات منفی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: اما نباید به گونه‌ای عمل شود که به اعتماد مردم ضربه وارد گردد. ملاحظات اجتماعی بخشی از کار کارشناسی است زمانیکه ملاحظات اجتماعی در نظر گرفته نشود با ضربه اعتماد مردم باید عقب نشینی کرد. اکنون سوال این است که ۱۴.۵ درصد از بودجه که برای توسعه اختصاص می‌یابد چه میزان در حوزه گاز صرف می‌شود.

نماینده مردم تبریز در ادامه تصریح کرد: حتی در سال گذشته ما شاهد افزایش قیمت در پلکان اول تا سوم بودیم. یعنی قشر متوسط و رو به پایین جامعه نیز افزایش قیمت را تجربه کرده است و قبوض ۲۰۰ هزار تومانی به یک میلیون تومان رسید. با چه میزان شرایط کاهش مصرف زیرساختی را فراهم کردیم. شرایط اقلیمی در تعیین سقف الگوی مصرف در نظر گرفته نشده است. برخی جاها سه ماه در سال دمای زیر صفر را تجربه می‌کند. پله‌ها باید به حالت قبلی خود بازگردانده شود. باید با اجرای طرح‌هایی به سمت ارتقای بهره‌وری بخاری‌ها و وسایل گرمایشی گام برداشت.

انتهای پیام

کد خبر 12730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =