کد خبر 13051
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۱

عمویی:

حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی/ اشراف دستگاه های امنیتی بر تحولات خارج از مرزها

حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی/ اشراف دستگاه های امنیتی بر تحولات خارج از مرزها

وزیر اطلاعات در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیام اقتدار دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی با حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه به جهانیان صادر شد.

به گزارش نمایندگان ما، ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح نشست امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه این کمیسیون گفت: در نشست امروز، کمیسیون میزبان حجت الاسلام و المسلمین سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات بود. در بخش ابتدایی این جلسه وزیر اطلاعات گزارشی از تهدیدات امنیتی سال گذشته و اقدامات دشمن جهت ضربه زدن به امنیت ایران از جمله اغتشاشات نیمه دوم سال ارائه داد و گفت «با حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و شکست برنامه های دشمن، پیام اقتدار دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی به جهان صادر شد.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر اطلاعات با تشریح اقدامات دستگاه امنیتی کشور، خاطرنشان کرد و گفت «با اشراف جامعه اطلاعاتی نسبت به تحرکات معاندان و دشمنان ایران، اکنون ناآرامی به محیط داخلی دشمنان ایران منتقل شده است.»

وی همچنین یادآور شد: در ادامه جلسه وزیر اطلاعات، گزارشی از تحولات منطقه ارائه کرد که حاکی از اشراف دستگاه های امنیتی بر تحولات خارج از مرزها بود.

عموئی با اشاره به بخش دوم جلسه امروز و طرح سوال روح اله نجابت، نماینده مردم شیراز از وزیر اطلاعات، گفت: محور سوال طرح شده برنامه و راهبرد دستگاه اطلاعاتی برای مقابله با نفوذ بود که وزیر اطلاعات، راهبردها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح کرد. با نظر نماینده سوال کننده، بررسی تخصصی سوال و پاسخ ارائه شده در آینده جلساتی برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش هیات اعزامی کمیسیون برای بررسی حادثه روستای دانیال سلمانشهر و بررسی موضوع از محل حادثه و گفتگو با افراد دخیل، افزود: گزارش به صورت مکتوب و به صورت نامه‌ای خطاب به روسای قوا، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و فرماندهی انتظامی کشور ارسال شده است و در این گزارش ضمن پرداختن به کاستی های موجود در تصمیمات در صحنه حادثه و سوابق آن، پیشنهادهایی جهت اقدام به مقامات ذیربط ارائه شده است.

انتهای پیام

کد خبر 13051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =