کد خبر 13135
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸

رئیسی:

دستگاه‌ها طی یک‌هفته پیشنهادات برای مهار تورم و رشد تولید را ارائه کنند

دستگاه‌ها طی یک‌هفته پیشنهادات برای مهار تورم و رشد تولید را ارائه کنند

رئیس‌جمهور به دستگاه‌های مسئول تا پایان هفته فرصت داد پیشنهادات خود را برای اجرای برنامه و رفع موانع پیش‌ِروی آن ارائه کنند.

به گزارش نمایندگان ما، سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور پیش‌ازظهر امروز شنبه در جلسه شورای اقتصاد که با هدف بررسی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی، به‌منظور پیگیری برنامه دولت برای مهار تورم و رشد تولید برگزار شد، با تأکید بر پیگیری برنامه‌های ارائه‌شده، به دستگاه‌های مسئول تا پایان هفته فرصت داد در جلساتی با مسئولیت دبیرخانه شورا، پیشنهادات خود را برای هماهنگی در راستای اجرای برنامه و رفع موانع پیشِ‌روی آن ارائه کنند.

وی با تأکید بر اهمیت تهیه پیوست رسانه‌ای، به‌منظور تحقق برنامه جامع دولت برای مهار تورم و رشد تولید و تعیین راهکارهای چگونگی جذب مشارکت مردم برای تحقق شعار سال در این برنامه گفت: اطمینان دادن به مردم نسبت به تضمین اصل و سود سرمایه‌های آنان و تحقق مشارکت مؤثر مردمی برای اجرای شعار سال از اهداف این برنامه خواهد بود.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس‌کل بانک مرکزی خواست هرچه سریع‌تر برنامه و دستورالعمل‌های لازم برای اعمال مؤثر حکمرانی دولت بر پول ملی را تدوین و با نظارت دقیق به اجرا بگذارد.

رئیسی همچنین با اشاره به حوزه اختیارات و وظایف و نیز ترکیب شورای اقتصاد، بر ضرورت فعال‌تر شدن این شورا تأکید و تصریح کرد: دبیرخانه این شورا که با مسئولیت رئیس سازمان برنامه و بودجه است باید به‌شکل مؤثری فعال شود و بر اجرای مصوبات آن نظارت دقیق داشته باشد.

در این جلسه کلیات برنامه مشترک دستگاه‌های دولتی برای مهار تورم و رشد تولید در 10 بند تأیید و مقرر شد جزئیات برنامه‌های هر دستگاه تا پایان هفته در برنامه‌ای واحد و جامع تلفیق و برای اجرا ابلاغ شود.

برنامه‌های کاهش کسری بودجه دولت، تسویه بدهی‌های دولت به بخش خصوصی، کاهش ناترازی‌های شبکه بانکی، کاهش ناترازی‌های ارزی و کنترل نقدینگی و انضباط بانکی 5 محور بخش مهار تورم و برنامه‌های هدایت اعتبارات بانکی به بخش تولید، رفع موانع تولید، عرضه دارایی‌های مالی، توسعه دیپلماسی اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و اصلاح ناترازی‌های انرژی نیز 5 محور بخش رشد تولید در برنامه جامع دولت برای مهار تورم و رشد تولید هستند.

انتهای پیام

کد خبر 13135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =