کد خبر 13588
۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹

در صحن مجلس:

هیات رئیسه جدید مجلس سوگند یاد کردند+جزئیات

هیات رئیسه جدید مجلس سوگند یاد کردند+جزئیات

در جلسه علنی امروز (سه شنبه 2 خرداد)، مجلس شورای اسلامی و پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه در اجلاسیه چهارم مجلس یازدهم، اعضای جدید هیات رئیسه، در برابر قرآن سوگند یاد کرده که آئین‌نامه را اجرا و بی‌طرفی کامل را حفظ کنند.

به گزارش نمایندگان ما، در جلسه علنی امروز (سه شنبه 2 خرداد) مجلس شورای اسلامی و پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه در اجلاسیه چهارم مجلس یازدهم، اعضای جدید هیات رئیسه برابر قرآن سوگند یاد کرده که آئین‌نامه را اجرا و بی‌طرفی کامل را حفظ کنند.

متن سوگند هیئت رئیسه به این شرح است:

«من به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل بر انجام وظایف به کار گیرم و از هر گونه اقدام مخالف آئین‌نامه اجتناب نمایم.»

قالیباف پس از قرائت سوگند هیأت رئیسه جدید مجلس در اجلاسیه چهارم گفت: جا دارد که از همه عزیزان و یکایک نمایندگان محترم در انتخاب اعضای جدید در اجلاسیه چهارم و عزیزانمان در هیأت رئیسه دوره قبل تقدیر و تشکر کنم، مخصوصاً از برادر عزیزمان آقای نیکزاد، به عنوان نایب رئیس اول و آقای حاجی دلیگانی که انصافاً در هیأت رئیسه زحمات بسیار زیادی کشیده و از صبح زود روزهای صحن تشریف داشته و زحمت می‌کشیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده وظیفه دارم از همه این عزیزان تشکر کنم و همچنین از برادرمان آقای دشتی در بخش نظار و حوزه مالی و اداری مجلس که زحمت کشیده‌اند، تشکر می‌کنم. همچنین از برادر عزیزمان آقای امیرآبادی که از دوستان باسابقه هستند و همراهی که در امورات نمایندگان داشتند، تقدیر و تشکر دارم.

در جریان انتخابات امروز برای انتخاب اعضای هیات رئیسه مجلس، محمد باقر قالیباف با 210 رای برای چهارمین سال به عنوان رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد.

همچنین عبدالرضا مصری به عنوان نایب رئیس اول و مجتبی ذوالنور به عنوان نایب رئیس دوم مجلس یازدهم در اجلاسیه چهارم، انتخاب شد.

احمد نادری، محمد رشیدی، سید محسن دهنوی، روح الله متفکر آزاد، علی کریمی فیروزجایی و مجتبی یوسفی نیز به عنوان دبیران هیات رئیسه اجلاسیه چهارم انتخاب شدند.

همچنین سیدنظام‌الدین موسوی، محسن پیرهادی و علیرضا سلیمی، با رای نمایندگان مجلس، به عنوان ناظران هیات رئیسه انتخاب شدند.

انتهای پیام

کد خبر 13588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =