کد خبر 14229
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶

آصفری:

قطعا ایران منتظر آمریکایی ها برای گسترش روابط خود با دنیا نخواهد ماند

قطعا ایران منتظر آمریکایی ها برای گسترش روابط خود با دنیا نخواهد ماند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: مهم ترین دستاورد سفر رئیس جمهور به آمریکای لاتین خنثی سازی سیاست ایران هراسی آمریکایی ها و صهیونیست‌هاست و قطعا ایران منتظر آمریکایی ها برای گسترش روابط خود با دنیا نخواهد ماند.

به گزارش نمایندگان،  محمد حسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به آمریکای لاتین، درباره ظرفیت های موجود در این منطقه، بیان کرد: سفر رئیس جمهور به آمریکای لاتین قطعا می تواند در خنثی سازی تحریم ها موثر باشد و با توجه به پتانسیل های خوبی که در آمریکای لاتین وجود دارد به ویژه در حوزه معادن طلا و نیاز آنان در حوزه احداث پتروشیمی و پالایشگاه و صنایع نفتی ما می‌توانیم تعامل اقتصادی دو جانبه ای داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما می توانیم در زمینه پروژه های نفتی و غیرنفتی حتی خودروسازی همکاری خوبی با یکدیگر برقرار کنیم. مهم ترین دستاورد این توسعه روابط می تواند خنثی سازی سیاست آمریکایی ها و صهیونیست ها برای ایران هراسی و منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این گسترش روابط نشان می دهد دیگر دورانی که آمریکایی ها ادعای کدخدایی کنند و سایر کشورها با اجازه آنان امور خود را پیش ببرند، گذشته است. بنظر بنده آمریکا باید از گسترش روابط ایران با آمریکای لاتین و سایر کشورها درس بگیرد و متوجه باشد که نمی تواند با منزوی کردن ایران، سطح روابط ما را با سایر کشورها کاهش دهد. آمریکایی ها می توانند با حل مشکلاتشان در قالب گفت‌وگو  از بازار اقتصادی امروز ایران استفاده کنند.

آصفری در پایان تاکید کرد: این رفتارهای آمریکایی ها بیشتر به ضرر خود آنها تمام خواهد شد و ایران منتظر آمریکایی ها برای توسعه روابط خود با دنیا نخواهد ماند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 14229

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =