کد خبر 14230
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶

عمویی:

فراکسیون انقلاب اسلامی از علی آبادی برای تصدی وزارت صمت حمایت می‌کند

فراکسیون انقلاب اسلامی از علی آبادی برای تصدی وزارت صمت حمایت می‌کند

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره از رای گیری صبح امروز فراکسیون گفت: فراکسیون انقلاب اسلامی از علی آبادی برای تصدی وزارت صمت حمایت می‌کند.

به گزارش نمایندگان،  ابوالفضل عمویی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه صبح امروز فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: صبح امروز جلسه استماع و بررسی صلاحیت ها و برنامه های علی آبادی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در فراکسیون انقلاب اسلامی برگزار شد.

وی توضیح داد: پس از استماع سخنان علی آبادی وزیر پیشنهادی صمت و ۷ نفر از نمایندگان، رای گیری صورت گرفت که علی‌آبادی توانست ۹۱ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۳ رای ممتنع کسب کند.

عمویی همچنین با اشاره به صحبت های نمایندگان درباره انتظارات و اولویت های پیش روی وزارت صمت گفت: تحقق شعار سال یعنی کاهش تورم و رونق تولید، افزایش کیفیت و ساماندهی نحوه عرضه خودرو، مولد سازی و کیفی سازی چرخه تولید از معدن تا محصول، حمایت از صنایع دانش بنیان و خرد و خانگی، مبارزه با ویژه خواری و فساد از موضوعاتی بود که نمایندگان بر پیگیری آن از وزیر پیشنهادی تاکید کردند.

سخنگوی فراکسیون انقلاب تصریح کرد: وزیر پیشنهادی نیز در تشریح اهم برنامه های خود، جهت دهی توسعه صنعتی با رشد اقتصادی صادرات محور، توسعه زیرساخت های تجاری و استفاده از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی و توجه به ظرفیت های منطقه ای و جغرافیایی، توسعه هدفمند صنعت و معدن با استفاده از شرکت های مادر و پیوند شرکت های کوچک با آن و افزایش بهره‌وری در زنجیره ارزش، حمایت از نوآوری و تحول فن آورانه با تمرکز بر دانش‌های نوین و هوشمند سازی، متعدد سازی ابزار های تأمین مالی بنگاه های صنعتی کشور و تامین پایدار منابع، پیشبرد طرح برونگرایی اقتصاد، تسهیل مقررات تجاری، توسعه زیرساخت های تجارت الکترونیک، تسهیل عرضه کالا به مصرف کنندگان را بخشی از راهبردهای خود برای پیگیری در وزارت صمت اعلام کرد.

عمویی با اشاره به برنامه های وزیر  پیشنهادی برای خودرو گفت: استفاده از تکنولوژی روز دنیا، استفاده از ظرفیت واردات برای کنترل بازار و عمل به قانون مصوب مجلس، شتاب بخشی به تولیدِ باکیفیت، افزایش توان خرید مردم در حوزه خودرو همینطور انتقال فن آوری و مشارکت در ساخت با شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا مورد تاکید علی آبادی در صورت رای اعتماد مجلس بود.

انتهای پیام

کد خبر 14230

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =