کد خبر 14247
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶

رشیدی کوچی:

ارائه لایحه برنامه هفتم توسط رئیس‌جمهور به هفته بعد موکول می‌شود

ارائه لایحه برنامه هفتم توسط رئیس‌جمهور به هفته بعد موکول می‌شود

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: ارائه لایحه برنامه هفتم توسط رئیس‌جمهور به هفته بعد موکول می‌شود.

به گزارش نمایندگان، جلال رشیدی نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی، کوچی درباره این‌که از مدت‌ها قبل از سوی دولت عنوان شد بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه تمام شده است و حتی برخی عنوان کردند برای مجلس هم فرستاده‌اند اما هنوز خبری از این لایحه نیست، گفت: در خصوص این‌که برخی دولتمردان می‌گویند کار برنامه هفتم توسعه تمام شده و به مجلس فرستاده‌ایم به نظرم می‌آید آقایان باید یک مقداری نسبت به اظهارنظرهای‌شان دقت بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که برنامه را که رئیس‌جمهور می‌آورد و مانند لایحه بودجه است،  اظهار داشت: حتی اگر رئیس‌جمهور لایحه برنامه را هم نیاوردند، مگر در دولت قبل نمی‌گفتند با پیک فرستادند، بالاخره باید یک چیزی به دست مجلس ‌می‌رسید، اگر چنین صحبت‌هایی کرده باشند که باید گفت هنوز برنامه به مجلس نیامده و به تاخیر خورده است در حال حاضر هم رئیس‌جمهور به آمریکایی لاتین رفته‌اند و آمدن ایشان به مجلس برای تقدیم لایحه برنامه هفتم به هفته آینده می‌افتد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه گفته شده برنامه به مجلس داده شده است، خیر اصلا این گونه نیست.  

وی درباره این‌که کارشناسان می‌گویند اعداد و ارقام در این‌ لایحه با واقعیت‌ها منطبق نیست مثلا از رشد اقتصادی ۸ درصد و یا تورم ۹/۵ درصدی صحبت شده است، عنوان کرد: من که از جزئیات اطلاعی ندارم برنامه به صورت رسمی اعلام نشده است، اما ما اگر می‌خواهیم کاری را درست انجام دهیم، باید واقعیت‌ها را قبول و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم و معمولا این اتفاق نیفتاده است، چون برنامه پنجم و ششم هم همین بوده است.  

رشیدی کوچی ادامه داد: من می‌گویم اگر رشد اقتصادی را در برنامه ۲ درصد یا یک ونیم درصد بگیریم و تورم را ۱۵ الی ۲۰ درصد بگیریم، خیلی به واقعیت‌ها نزدیک هستیم و دست پیدا کردن به آن  راحت‌تر است و تبعاتش هم کمتر می‌شود تا اینکه بیاییم بگوییم می‌خواهیم تورم را ۹ درصد کنیم یا رشد اقتصادی را ۸ درصد کنیم، خیلی رشد بالایی است.  چین هم آن زمان که در رشد اقتصادی بالایی بود به این اندازه رشد نداشت.

وی گفت: اگر با واقعیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم بهتر است تا اینکه بخواهیم بر اساس آرزوهای‌مان لایحه برنامه را بنویسیم.

منبع: ایلنا

انتهای پیام

کد خبر 14247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =