کد خبر 14257
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱

زنگنه:

شرکت های دولتی نقش موثری در برخی از گرانی ها دارند

شرکت های دولتی نقش موثری در برخی از گرانی ها دارند

عضو هئیت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر صمت باید با شرکت ها و مجموعه های دولت با قاطعیت برخورد کند.

به گزارش نمایندگان، محسن زنگنه عضو هئیت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اولویت های کاری وزیر صمت، بیان کرد: وزیر صمت با در نظر گرفتن سه عامل می تواند موفق و مدیریت صحیحی بر این وزارتخانه داشته باشد. یکی از عوامل این است که وزیر صمت باید با شرکت ها و مجموعه های متخلف دولتی با قاطعیت برخورد کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در برخورد با شرکت های دولتی بیش از پیش قاطعیت نیاز داریم و باید این رویکرد مبنای کار وزیر صمت باشد.

عضو هئیت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین وزیر صمت باید درباره بخش خصوصی گفت و گو و تعامل را مبنای کار خود قرار دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین وزیر صمت با مردم هم باید شفافیت و صداقت را مبنا قرار دهد و در این مسیر حرکت کند. اگر ما این سه عامل را کنار هم بگذاریم مشکلات تا حدودی برطرف خواهدشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه شرکت های دولتی نقش موثری در برخی از گرانی های بازار دارند؛ به ویژه شرکت هایی که کالاهای مادر تولید می کنند. حتما ارتباط وزارت صمت با بورس کالا بسیار مهم است یعنی ما نمی توانیم مکانیزم بورس کالا را جدای از برنامه های وزارت صمت درنظر بگیریم.

وی تاکید کرد: به واقع یکی از ایراداتی که ما به بورس کالا داریم این است که بورس کالا هیچ ارتباطی با وزارتخانه های جهاد کشاورزی و وزارت صمت ندارد. بورس کالا ابزار مدیریت بازار است و باید در این بخش با سایر دستگاه ها همراه و هماهنگ باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر صمت باید یک وزیر قاطعی باشد و باید شرکت های دولتی را در حوزه هایی همچون صنایع سنگین و معادن و صنایع مادر را به خط کند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 14257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =