کد خبر 14373
۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۲

لطفی:

نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور بعد از مطالعات عمیق به تصویب رسید

نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور بعد از مطالعات عمیق به تصویب رسید

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با دفاع از مصوبه مجلس درباره نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور گفت که این قانون بعد از مطالعات عمیق به تصویب رسید که یکی از دلایل آن ابعاد روانی بسیار زیاد برای ابعاد روانی بسیار زیاد و استرس شدید بر روی مردم به دلیل تغییر ساعت بود.

به گزارش نمایندگان،  حسن لطفی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در واکنش به طرح انتقاداتی از مجلس شورای اسلامی به دلیل تصویب  «نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» و به دنبال آن تغییر ساعت اداری کارمندان اظهار کرد: ما در کمیسیون اجتماعی بعد از مطالعات عمیق موضوع «نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» را به تصویب رساندیم که بعد هم در مجلس شورای اسلامی مصوب و به قانون تبدیل شد.

وی ادامه داد: در اکثر کشورهای دنیا ساعت رسمی تغییر نمی‌کند و دارای رویه ثابتی است، تغییر ساعت رسمی ابعاد روانی بسیاری روی مردم داشته و مردم در ۶ ماه از سال دچار استرس می‌شدند. ما با در نظر گرفتن همه این ابعاد روانی این قانون را در مجلس به تصویب رساندیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس تصویب کرد که ساعت رسمی کشور تغییر نکند و تغییر ساعت کارمندان ارتباطی به مصوبه مجلس نداشت؛  دولت تصمیم گرفته که به دلیل تامین انرژی، ساعت کاری را یک ساعت جلو آورد و به همین دلیل ساعت کاری کارمندان از ۶ صبح شروع می‌شود پس این ربطی به قانون مجلس شورای اسلامی ندارد.

لطفی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی با انجام کار مطالعاتی تصویب کرد که ساعت رسمی کشور تغییر نکند این‌که چرا دولت تصمیم گرفته ساعت اداری از ۶ صبح شروع شود ارتباطی به ما ندارد و دولت باید در این باره پاسخگو باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 14373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =