کد خبر 14478
۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

کعب عمیر در تذکر شفاهی مطرح کرد:

پرپر شدن جوانان در مسیر جاده مرگ شهرستان شوش به دلیل عدم ایجاد زیرساخت های جاده‌ای! ‌

پرپر شدن جوانان در مسیر جاده مرگ شهرستان شوش به دلیل عدم ایجاد زیرساخت های جاده‌ای! ‌

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، گفت: شهرستان شوش و کرخه با جمعیتی بالغ بر ۲۴۸ هزار نفر تنها یک بیمارستان و تنها یک پزشک در بخش اورژانس دارد، به این وضعیت نابسامان پایان دهید.

به گزارش نمایندگان ما، محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز (دوشنبه 29 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: آقای بذرپاش؛ امروز صدای بنده صدای غم آلود و بغض گرفته مردم شهر حر در شهرستان شوش است، چرا که طی دو هفته گذشته 3 تن از جوانان به دلیل ناامن مسیر حر به هفت تپه پرپر شده اند. تا کی زیرساخت های حوزه راه این منطقه باید مورد بی توجهی وزارتخانه شما باشد، این در حالی که است که علی رغم تامین مالی برای بهسازی جاده حر از سوی وزارت نفت و مشخص شدن پیمانکاران فازهای اول و دوم، هنوز پیشرفت فیزیکی این جاده مواصلاتی موسوم به جاده مرگ، لاک پشتی است. لذا تقاضا دارم دستوری انقلابی و عاجل برای بررسی حوادث اخیر و تسهیل در بهسازی جاده های حوزه انتخابیه صادر فرمایید.

نماینده مردم شوش در مجلس یازدهم با تذکر به وزیر نیرو افزود: ضمن تقدیر از طرح آبرسانی دولت سیزدهم موسوم به طرح غدیر و منتفع شدن مردم محروم شهرستان های جنوبی خوزستان از این طرح، به استحضار می رساند آب شرب شهرستان های شوش و کرخه بسیار ناسالم و فاقد کیفیت لازم است. لذا با توجه به عبور خط لوله اصلی طرح غدیر از اراضی مردم شوش و کرخه و وجود دستگاه پمپاژ در محدوده شهرستان های مذکور و موافقت ضمنی وزارت نیرو با تخصیص 2 مترمکعب به این دو شهرستان و اتمام کار مطالعاتی آن توسط سازمان آب خوزستان، دستور فرمایید با قید فوریت نسبت به تخصیص منابع مالی و عملیاتی شدن طرح، اقدام شود.

وی همچنین با تذکر به وزیر بهداشت و درمان ادامه داد: شهرستان شوش و کرخه با جمعیتی بالغ بر 248 هزار نفر تنها یک بیمارستان دارد و با توجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی، تمام آسیب دیدگان به این بیمارستان منتقل می شوند، لذا علی رغم کثرت مراجعه کنندگان، تنها یک پزشک در بخش اورژانس این بیمارستان حضور دارد، لذا دستور فرمایید با قید فوریت نسبت به افزایش پزشکان اورژانس این بیمارستان اقدام شود.

 کعب عمیر در ادامه با تذکر به رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کشاورزان استان خوزستان در تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک گندم در طول سالیان متمادی حائز رتبه اول بودند و در تامین امنیت غذایی کشور نقش مهمی ایفا کردند. کسب این افتخار نتیجه زحمات این قشر شریف با همدلی سازمان ها و نهادها به ویژه بانک ها بوده است، اما دولت علی رغم تصویب بند (د) تبصره 16 قانون بودجه سال جاری، هنوز این بند را به بانک ها ابلاغ نکرده است، لذا استدعا داریم به منظور امهال تسهیلات سال 1398 و پرداخت خسارات ناشی از خشکسالی هر چه سریعتر مفاد این بند به بانک ها ابلاغ شود.

انتهای پیام

کد خبر 14478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =