کد خبر 14989
۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

سیاهکلی:

دولت در تدوین آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده دقت کند

دولت در تدوین آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده دقت کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آئین‌نامه‌ای که برای قانون ساماندهی صنعت خودرو تنظیم شده، آئین‌نامه درستی نیست و وزیر صمت این آئین‌نامه را اصلاح کند، آئین‌نامه باید به گونه‌ای تنظیم شود که هدف این قانون یعنی واردات تعداد قابل توجهی خودرو، محقق شود.

به گزارش نمایندگان، لطف اله سیاه کلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تائید مصوبه واردات خودروی کارکرده توسط هیات عالی مجمع تشخیص، گفت: در ابتدا از تلاش نمایندگان، اقدام دولت و تائید مجمع در حوزه واردات خودروهای کارکرده تشکر می‌کنم؛  با توجه به اینکه بازار عرضه و تقاضا خودرو در کشور نابسامان است، این مصوبه می‌تواند به سرعت بازار را تعدیل کند، قیمت خودرو کاهشی شود و کیفیت خودرو افزایش یابد.  

وی با بیان اینکه در صورتی که این مصوبه به درستی اجرایی شود،  ثبات بازار خودرو تضمین می‌شود، ادامه داد: دولت باید به این نکته توجه کند که آئین‌نامه مربوط به قانون مذکور را به درستی تدوین کند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آئین‌نامه‌ای که برای قانون ساماندهی صنعت خودرو تنظیم شده، آئین‌نامه درستی نیست و وزیر صمت این آئین‌نامه را اصلاح کند، آئین‌نامه باید به گونه‌ای تنظیم شود که هدف این قانون یعنی واردات تعداد قابل توجهی خودرو، محقق شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در صورتی که قیمت خودروهای کارکرده وارداتی بالا باشد، تعداد خودروهای دست دوم وارداتی کم می‌شود و عرضه و تقاضا تنظیم نخواهد شد، بنابراین دولت باید آئین نامه مناسبی برای قانون واردات خودروهای کارکرده تنظیم کند و دقت لازم را به کار برد در صورتی که به این موضوع توجه شود می‌توان شاهد تنظیم بازار خودرو باشیم.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 14989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =