کد خبر 15138
۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۲

میرمحمدی مطرح کرد

گلایه مردم از عدم پرداخت تسهلات تکلیفی بانک‌ها

گلایه مردم از عدم پرداخت تسهلات تکلیفی بانک‌ها

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه بانک‌ها به تکالیف قانونی خودشان در پرداخت تسهیلات مسکن عمل نمی‌کند.

به گزارش نمایندگان، سیدجلیل میرمحمدی میبدی در رابطه با وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در  تفت و میبد مناسب است. هم اکنون زمینی به مساحت 73 هکتار در میبد آماده سازی شده و هم اکنون در شرف واگذاری است. همچنین حدود 1500 قطعه زمین نیز در این شهرستان آمادسازی شده که بخشی از آنها توسط بنیاد مسکن ساخت می‌شود و بخشی دیگر به مردم واگذار شده و هم اکنون نیز در حال اجرا بوده و حدود 30 الی 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. در منطقه ای دیگر نیز 40 قطعه زمین واگذار شده که در مراحل پایانی ساخت قرار داشته و تعدادی از آنها نیز افتتاح و مردم ساکن هستند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز تمام کارها برای قطعه بندی و واگذاری زمین 600 هکتاری و بالغ بر 12 هزار قطعه زمین انجام شده و مصوبه شورای عالی مسکن و شهرسازی را نیز دارد.

وی ادامه داد : در روستاهای حسن آباد حدود 70 قطعه زمین در فاز اول و حدود 50 قطعه در فاز دوم واگذار شده است. همچنین در شهر بفروییه زمینی با مساحت 10 هکتاری اماده‌سازی شده و قرعه کشی واگذاری آنها به مردم نیز اخیرا انجام شده است. در روستاهای رکن آباد، مهر آباد، جهان آباد، محمد آباد و روستاهای بدرآباد نیز زمین تامین و به مردم واگذار شده که هم اکنون در حال ساخت است، در فازهای بعدی نیز مجددا زمین در این مناطق تامین و واگذار خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان تفت عنوان کرد: شهرستان تفت قطعه 43 هکتاری آماده‌سازی و قرعه کشی واگذاری ان نیز انجام شده است. در روستاهای این منطقه نیزبا توجه به گستردگی هزار و 200 قطعه زمین آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است. همچنین مطالعات لازم برای زمین 300 هکتاری انجام و در شورای توسعه و برنامه ریزی استان نیز به تصویب رسیده است که در صورت اتمام مطالعات به حدود 8 الی 9 هزار قطعه زمین تقسیم و به مردم واگذار می‌شود. همچنین یک بلوک ساختمانی 160 واحدی نیز توسط بنیاد مسکن در حال ساخت بوده و هم اکنون پیشرفتی 70 درصدی دارد و امیدواریم تا پایان سال به اتمام رسیده و به متقاضیان تحویل داده شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان با انتقاد از عدم همکاری بانک‌های در پرداخت تسهیلات تکلیفی به ویژه در حوزه مسکن خاطرنشان کرد: تعدادی زیادی از مردم روزانه به بنده مراجعه کرده و نسبت به عدم پرداخت تسهیلات بانکی به حوزه مسکن گلایه مند هستند؛ همچنین بانک‌ها نسبت به پرداخت وام فرزند آوری مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز عمل نکرده و این امر موجب اعتراض و گلایه مردم شده است. از وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی درخواست دارم هر چه سریع تر به این موضوع ورود کرده و بانک‌ها را مکلف به رعایت قانون در پرداخت تسهیلات کنند.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =