کد خبر 15175
۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳

جوکار:

نمایندگان مجلس به دنبال تحقق طرح همسان‌سازی حقوق در برنامه پنج‌ ساله هفتم توسعه هستند

نمایندگان مجلس به دنبال تحقق طرح همسان‌سازی حقوق در برنامه پنج‌ ساله هفتم توسعه هستند

رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس در آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش‌ و پرورش استان گفت: نمایندگان مجلس به دنبال تحقق طرح همسان‌سازی حقوق در برنامه پنج‌ ساله هفتم توسعه هستند.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک و رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی در همایش "زمزمه محبت" که به‌ منظور تجلیل از پیشکسوتان آموزش‌ و پرورش استان برگزار شد،گفت: امیدواریم در برنامه هفتم توسعه موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین پیگیری شود و مجلس نیز تصویب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین یکی از مطالبات مهم فرهنگیان است ادامه داد: هم‌اکنون در کمیسیون تلفیق، نمایندگان مجلس به دنبال تحقق طرح همسان‌سازی حقوق در برنامه پنج‌ ساله هفتم توسعه هستند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با اشاره به اینکه باید شرایط به نحوی باشد که بازنشستگان بتوانند ۹۰ درصد حقوق شاغلین را دریافت و از آن بهره‌مند شوند گفت: تفاوت حقوق شاغلین با بازنشستگان زیاد است و این تفاوت ناترازی در پرداخت حقوق عادلانه نیست و باید در برنامه هفتم توسعه حکم شفافی در زمینه همسان‌سازی در نظر گرفت.

جوکار با اشاره به اینکه رییس جمهوری بر اینکه نظام پرداخت حقوق در کشور عادلانه نیست اذعان دارد گفت: نمی‌گوییم طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین به‌ صورت ۱۰۰ در صد هم‌تراز شود اما باید عادلانه باشد و پیگیری لازم به عمل آید.

وی در خصوص صندوق بازنشستگان کشور اظهار کرد: در حال حاضر امکان مستقل شدن صندوق بازنشستگان از بودجه و منابع عمومی وجود ندارد و در برنامه ششم توسعه وابستگی صندوق بازنشستگی به منابع عمومی و دولت بیشتر از قبل شد.

رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت امر این است که در طول عمر دولت‌های مختلف در پرداخت حق بیمه کارکنان خودشان کوتاهی شد و امروز هم دولت یک سری شرکت‌هایی که بیلان کاری و عملکرد منفی و صفر دارند را به صندوق‌ها واگذار می‌کند که این قابل‌قبول نیست.

جوکار با بیان اینکه اگر بخواهیم خصوصی‌سازی کنیم باید بهترین شرکت‌ها را در اختیار صندوق‌ها قرار دهیم تا آورده‌ای برای صندوق‌ها داشته باشد، نه آنکه زیان‌آور شود گفت: اگر بخواهیم صندوق تقویت شود، باید جلوی عوامل اصلی که موجب شکست صندوق‌ها شده را بگیریم.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15175

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =