کد خبر 18576
۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۵۱

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور:

دولت جهت سرمایه‌گذاری مردم در عرصه تولید اطمینان‌بخشی کند

دولت جهت سرمایه‌گذاری مردم در عرصه تولید اطمینان‌بخشی کند

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس زمینه‌سازی حضور مردم در تولید و اقتصاد کشور را از علل انتخاب شعار امسال خواند و گفت: دولت باید در زمینه اطمینان بخشی به مردم جهت سرمایه‌گذاری در عرصه تولید برنامه‌ریزی کند.

به گزارش نمایندگان،   «محمدصالح جوکار» در دیدار نوروزی مدیر کل و  معاونین فنی و حرفه‌ای استان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در شعار سال، مشارکت مردم را برجسته کردند و دلیل این امر آن است که زمینه حضور مردم در تولید و اقتصاد کشور آماده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی دولت باید در زمینه اطمینان بخشی به مردم جهت سرمایه‌گذاری در عرصه تولید باشد، افزود:  مردم ما در راستای حفظ دارائیهای خود بیشتر به سمت خرید ارز و طلا رفته‌اند و چون اعتمادسازی در زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید نشده، از ورود به این عرصه دغدغه دارند که دارایی‌هایشان کاهش یابد لذا دولت باید با ایجاد بستر مناسب، این اعتماد را ایجاد کند تا با ورود مردم به عرصه تولید، شاهد تحول چشمگیری در زمینه اقتصادی باشیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در بخش دیگری از سخنانش به رشد و ارتقاء آموزش‌های فنی و حرفه ای در استان اشاره و اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه ای از نیازهای استان صنعتی یزد است و باید با تلاش بیشتر و مضاعف در آینده شاهد فراگیر شدن این آموزش‌ها در سطح جامعه باشیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر با اشاره به این که هر چه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تخصصی‌تر باشد، از لحاظ کمی و کیفی خروجی بهتری خواهیم داشت، اذعان کرد: توجه به آموزش‌های فنی و حرفه ای هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و در آینده جبران خواهد شد.

جوکار به اهمیت ورود خیرین در زمینه ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: خیرین استان یزد در بخش‌های مختلف وارد شده و اقدامات بسیار شایسته و ارزنده‌ای داشته‌اند لذا اگر در زمینه فنی و حرفه ای و ترویج آن نیز ورود کنند، بدون شک تحول عظیمی در عرصه تولید، بهره وری و ایجاد بازار کار مناسب به وجود خواهد آمد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر،  جذب مربی حق التدریس، درصد تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد، تکمیل ساختمان فنی و حرفه ای در شهرستان اشکذر، راه اندازی مراکز تخصصی آموزشی در استان یزد و وضعیت پرداخت حقوق و مشکلات معیشتی کارمندان از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد در این نشست از پیگیری‌های مجدانه نماینده یزد در تصویب اساسنامه سازمان فنی و حرفه‌ای که پس از ۵ دهه به سرانجام رسید، تقدیر کرد.

انتهای پیام

کد خبر 18576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =