کد خبر 15194
۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۲

متفکرآزاد:

عدم وجود الگوی مناسب توسعه، زیست شهری را دچار مشکل کرده است

عدم وجود الگوی مناسب توسعه، زیست شهری را دچار مشکل کرده است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: چاره‌ای جز نگاه جدی به مسئله مدیریت شهری با تمام اجزای آن نداریم چرا که عدم وجود الگوی مناسب توسعه، زیست شهری را دچار مشکل کرده است.

به گزارش نمایندگان، روح الله متفکرآزاد در شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور اظهار کرد: در ترکیب اداره شهرها، قانون ‌اساسی موضوع شوراهای اسلامی شهر را پیش‌بینی کرده و پارلمان شهری می‌تواند حلال مشکلات شهرها باشد.

وی از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به حوزه مدیریت شهر خبر داد و افزود: مسائل زیست محیطی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی شهرها مسائلی در هم تنیده هستند و اداره شهرها نه تنها علمی پیچیده بوده بلکه ضرورتی غیر قابل کتمان است.

وی با اشاره به زیست مردم در جامعه امروز، خاطرنشان کرد: نحوه زیست شهری به لحاظ اقتصاد شهری و اقتصاد خانواده‌ای ما را به سمت ایجاد خانه‌های زنبوری برای زیست مردم سوق داده به گونه‌ای که مردم زیست نمی‌کنند بلکه در خوابگاه‌ها سکونت دارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل الگوی نامناسب توسعه؛ شهرها، روستاها، مراتع و جنگل‌ها را از دست داده‌ایم و تبعات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی این موضوع دامن ما را خواهد گرفت.

وی یادآور شد: با این حال، با توجه به رشد حوزه الکترونیک و تمرکز بر شهروندی هوشمند، می‌توان بخش اعظم این اتفاق را پیشاپیش به یک فرصت تبدیل کرد.

به گزارش نمایندگان، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی این اجلاس را فرصتی برای گفت وگو و پیشگامی در خصوص شهر و شهروندی هوشمند دانست و گفت: در ایران شوراهای اسلامی شهر، تنها در حوزه مدیریت واحد شهری فعال هستند ولی در کشورهای دیگر تمام مسائل اقتصادی، آموزشی و فرهنگی توسط پارلمان شهری مدیریت می‌شود.

منبع:ایسنا 

انتهای پیام 

کد خبر 15194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =