کد خبر 15237
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵

دهمرده در نطق میان دستور:

مردم سیستان و بلوچستان برای ابتدایی ترین حقوق انسانی دچار مشکلند

مردم سیستان و بلوچستان برای ابتدایی ترین حقوق انسانی دچار مشکلند

نماینده زابل در مجلس گفت: اهالی سیستان و بلوچستان برای ابتدایی ترین حقوق یعنی آب، نان و هوا دچار مشکل هستندو درصد قابل توجهی از این مشکلات به کشورهای خارجی ارتباطی ندارد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان،  حبیب اله دهمرده نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ تیر ماه) و طی نطق میان دستور خود ضمن قدردانی از حضور مردم در همایش بزرگ غدیر و جشن ولایت علوی گفت:از دولت بابت ایجاد ارتباط منطقی با کشورهای دنیا تشکر می کنیم.

وی افزود: به آقای پوتین و مسئولان روس اخطار می کنم که از سیاستمدارانی چون شما چنین اشتباهی بسیار بعید بود و انتظار می رود این موضوع جبران شود.

نماینده زابل در مجلس خطاب به دولت گفت:خرید خدمت، همسازسازی حقوق بازنشستگان، اجرای رتبه بندی، پرداخت پاداش خدمت و به کار گیری نیروی های دوران کرونا باید در اولویت قرار گیرد و این ها بخشی از انتظارات به حق مردم است.

نماینده عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه تصریح کرد:بند کمال خان ساخته بدخواهان بشریت یعنی انگلستان، آمریکا، اسرائیل و آل سعود است و بعد از بستن بند انحرافی از تا کنون آب قابل توجهی وارد ایران نشده و مشکلات فراوانی برای سرزمینی که تمام سرنوشتش به آب هیرمند وابسته است ایجاد کرده است.

دهمرده ادامه داد:کارهای خوب نظام بر هیچ کسی پوشیده نیست اما تعدادی از آنها وابسته به هیرمند است و متاسفانه در حال حاضر مردم سیستان و بلوچستان برای ابتدایی ترین حقوق یعنی آب، نان و هوا دچار مشکل هستند هستند به ناچار در حال مهاجرت هستند و درصد قابل توجهی از این مشکلات به کشورهای خارجی ارتباطی ندارد.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون خاطر نشان :اجرای محورهای در دست احداث منطقه و تکمیل پروژه های نیروگاهی و گازرسانی و حل مشکل گاز و سوخت از مطالبات مردم است و همچنین معافیت مالیاتی و بخشودگی اصل سود وام های کشاورزی و پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی، تکمیل زیرساخت های ورزشی و گردشگری نیز مورد خواست مردم است.

انتهای پیام

کد خبر 15237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =