کد خبر 15233
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

آزادی‌خواه مطرح کرد

پیش بینی خرید ۹ میلیون تن گندم در قالب خرید تضمینی

پیش بینی خرید ۹ میلیون تن گندم در قالب خرید تضمینی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جدید حدود ۹ میلیون تن گندم در قالب خرید تضمینی از کشاورزان خریداری شود و در مقایسه با سال گذشته معدل بهتری داریم.

به گزارش نمایندگان، احد آزادی خواه عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت خرید تضمینی گندم، گفت: خوشبختانه میزان خرید تضمینی گندم تا کنون قابل قبول بوده و در مقایسه با سال گذشته معدل بسیار بالاتری را داریم.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود در سال زراعی جدید حدود ۹ میلیون تن گندم در قالب خرید تضمینی از کشاورزان خریداری شود، ادامه داد: کشاورزان گندمکار پای کار آمده اند و در زمینه فروش این محصول استراتژیک به دولت حداکثر همکاری را داشته اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ابهاماتی در زمینه قیمت خرید تضمینی گندم وجود دارد هرچند تنگناهای وزارت جهاد کشاورزی را می‌دانیم، عنوان کرد: باید وزارت جهاد کشاورزی و شورای قیمت گذاری از اکنون برای تعیین نرخ محصولاتی که خرید تضمینی دارند پیش بینی‌های لازم را داشته باشند، اینکه نرخ گندم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و تحت عناوینی به مبلغ آن اضافه شود قابل قبول نیست و کشاورزان را دچار سردرگمی می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نرخ مشخص عادلانه و منطقی برای خرید گندم اعلام کنیم تا بتوانیم انگیزه قاچاق را بخشکانیم، گفت: در حال حاضر مافیای گندم وجود دارد و با ایجاد اخبار کذب محصول کشاورزان گندمکار را خریداری می‌کنند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 15233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =