کد خبر 15227
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶

نوروزی:

برنج سال گذشته کشاورزان در آستانه فصل برداشت همچنان روی دست کشاورز مانده است

برنج سال گذشته کشاورزان در آستانه فصل برداشت همچنان روی دست کشاورز مانده است

نماینده مردم علی آباد در مجلس گفت: برنج سال گذشته کشاورزان در آستانه فصل برداشت همچنان روی دست کشاورز مانده است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان، رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ تیرماه)  ضمن تشکر از نیکبخت وزیر کشاورزی بابت حضور در استان‌های شمالی کشور به عنوان اولین سفر استانی خود عنوان کرد: متأسفانه هنوز برنج سال گذشته روی دست کشاورزان باقی مانده و طبق گفته آقای نیکبخت، رئیس جمهور دستور داده است که این برنج خریداری شود.

وی ادامه داد: امیدواریم این وعده در آستانه برداشت برنج جدید عملیاتی شود. از دوره نهم مجلس شورای اسلامی در فصل برداشت برنج ممنوعیت واردات برای برنج خارجی وجود داشت ولی امروز متعجبم که چرا معاون اول رئیس جمهور در حالی که با مسائل کاشت، داشت و برداشت دردآشنا است، چطور اجازه چنین مسائلی را داده است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشاورزان در این شرایط با تورم ۴۶ درصدی دچار آسیب شدند و هزینه تمام شده آنها بسیار بالا است. در حال حاضر بالغ بر دو میلیون تن برنج وارد کشور شده و این برنج‌ها در این فصل باید در اختیار مساجد و حسینیه‌ها قرار گیرد.

 محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: موضوع رسیدگی به وضعیت گندم و برنج در دستور کار جلسه نظارتی روز سه‌شنبه مجلس قرار دارد و به آن رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 15227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =