کد خبر 15232
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

رحیمی مطرح کرد

رونق سفره مردم و تنظیم بازار با تشکیل وزارت بازرگانی

رونق سفره مردم و تنظیم بازار با تشکیل وزارت بازرگانی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه هدف اصلی ما از تشکیل وزارت بازرگانی، رونق سفره مردم و تامین کالاهای اساسی مردم است، گفت: با تشکیل این وزارتخانه حلقه مفقوده تنظیم بازار تامین و سفره مردم رونق می‌گیرد و نظارت بر بازار و تامین کالای اساسی ممکن خواهد شد.

به گزارش نمایندگان، بهزاد رحیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات لایحه تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار گسترده و وسیع است، از سوی دیگر وظایف مربوط به تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی بین دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی سرگردان بوده و این وزارتخانه‌ها از انجام وظایف خود شانه خالی می‌کنند.

وی ادامه داد: با تشکیل وزارت بازرگانی وظایف مربوط به بازار، معیشت، حوزه تجارت و... در یک وزارتخانه متمرکز می‌شود و این وزارتخانه باید در برابر این ماموریت‌ها پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه هدف اصلی ما از تشکیل وزارت بازرگانی، رونق سفره مردم و تامین کالاهای اساسی مردم است، اضافه کرد: با تشکیل این وزارتخانه حلقه مفقوده تنظیم بازار تامین و سفره مردم رونق می‌گیرد و نظارت بر بازار و تامین کالای اساسی ممکن خواهد شد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تسهیل صادرات را از دیگر دستاوردهای تشکیل وزارت بازرگانی دانست و ادامه داد: حوزه تجارت و بازرگانی یک امر فرابخشی است و باید وزارتخانه‌ای مشخص در این رابطه وجود داشته باشد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 15232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =