کد خبر 15228
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹

جدی:

خودروسازان به دنبال جبران قیمت‌گذاری دستوری از محل افزایش قیمت لوازم یدکی هستند

خودروسازان به دنبال جبران قیمت‌گذاری دستوری از محل افزایش قیمت لوازم یدکی هستند

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هرچند خودروسازان در حوزه خودروهای تولیدی مشمول قیمت‌گذاری هستند اما از آنجاکه نهادهای متولی در بحث لوازم یدکی ورود نمی‌کنند، این شرکت‌ها قیمت این محصولات را به راحتی افزایش می‌دهند.

به گزارش نمایندگان، علی جدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره گرانی لوازم یدکی خودرو در بازار، گفت: هرچند خودروسازان در حوزه قیمت‌گذاری خودروهای تولیدی مشمول قیمت‌گذاری هستند اما از آنجاکه نهادهای متولی در بحث لوازم یدکی ورود نمی‌کنند، این شرکت‌ها قیمت این محصولات را به راحتی افزایش می‌دهند.

وی ادامه داد: نهادهای متولی مانند سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده، تعزیرات حکومتی و... باید در صورتی که خودروسازان یا تولیدکنندگان داخلی محصولات را با قیمت‌های بالاتر از ارزش واقعی آن‌ها به بازار عرضه کنند، به موضوع ورود کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که تمرکز بر قیمت خودرو موجب شود که به بازار لوازم یدکی و قیمت این محصولات بی‌توجهی شده و مصرف کننده از این وضعیت دچار ضرر و زیان شود.

جدی تصریح کرد: لوازم یدکی کالایی مصرفی است و مصرف‌کنندگان ناچارند هر چند ماه یک بار این لوازم را تعویض کنند که گرانی این محصولات موجب افزایش هزینه خانوار و در نتیجه تحت تاثیر قرار گرفتن معیشت خانوار خواهد شد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 15228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =