کد خبر 15561
۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵

حاجی‌ دلیگانی:

بی‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان پذیرفتنی نیست

بی‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان پذیرفتنی نیست

عضو مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی نسبت به لزوم اصلاح نرخ خرید محصول جو و تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان جوکاری که محصول خود را تحویل داده‌اند، تذکر داد.

به گزارش نمایندگان، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: آبان ماه سال گذشته کشاورزان جوکار با خرید بذر، اقدام به کاشت کرده‌اند و تا مرحله برداشت محصول نیز هزینه‌هایی را متحمل شده‌اند اما اکنون نهادهای دولتی مسئول، نرخ مصوب خرید محصول جو را محدوده ۱۰ هزار تومان تعیین کرده‌اند که قطعا این مبلغ پاسخگوی هزینه‌های انجام شده تولید آنان نیست.

وی ادامه داد: البته مطالبات برخی از کشاورزانی که محصول خود را با این قیمت تحویل داده‌اند نیز هنوز پرداخت نشده و این در حالی است که کشاورز جوکار بابت فرآیند تولید محصول به بذر فروش، سم فروش، مالک زمین و... و. بدهکار است.

عضو مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید مطالبات کشاورزان جوکار را به موقع واریز کند لذا ضروری است نسبت به اصلاح نرخ خرید جو و واریز به موقع مطالبات این کشاورزان که محصول خود را تحویل داده‌اند، اقدام لازم صورت پذیرد تا آنان با دلگرمی به استقبال سال زراعی جدید و کاشت دوباره جو بروند.

انتهای پیام

کد خبر 15561

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =