کد خبر 15568
۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰

زارعی کیاپی:

انحصار در پشت پرده واردات نهاده‌های دامی در دراز مدت به منفع اقتصاد کشور نیست

انحصار در پشت پرده واردات نهاده‌های دامی در دراز مدت به منفع اقتصاد کشور نیست

عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: تقویت شرکت‌ها و تعاونی‌های بیشتر برای ورود به بازار واردات نهاده‌های دامی در راستای جلوگیری از انحصار در این حوزه ضرورت دارد.

به گزارش نمایندگان، منصور علی زارعی کیاپی عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی درباره انحصار در واردات نهاده‌های دامی که یکی از دلایل گرانی محصولاتی همچون مرغ شده است، گفت: اگرچه افراد مختلف برای ثبت سفارش و واردات نهاده‌های دامی مشکل و مانعی ندارند اما نمی‌توان این واقعیت را منکر شد که برخی افراد فعالیت بیشتری در این حوزه دارند و تقریبا تمامی واردات توسط آن‌ها انجام می‌شود، بنابراین اگر انحصار در پشت پرده این واردات وجود داشته باشد در دراز مدت به منفع اقتصاد کشور نیست.

وی ادامه داد: تقویت شرکت‌ها و تعاونی‌های بیشتر برای ورود به بازار واردات نهاده‌های دامی در راستای جلوگیری از انحصار در این حوزه ضرورت دارد، ضمن آنکه باید به سمت تقویت تولیدکنندگان مرغ به منظور توانمند کردن آن‌ها برای تولید نهاده برویم چراکه در این صورت به مرور از واردات نیز بی‌نیاز خواهیم شد.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نیز باید وظیفه نظارتی خود را به‌منظور جلوگیری از این انحصار انجام دهد، افزود: نمایندگان کمیسیون کشاورزی این مهم را مدنظر قرار داده‌اند و درصورت لزوم قوانین را اصلاح خواهد کرد.

زارعی همچنین اظهار کرد: دولت باید تمرکز خود را بر بهبود نظارت در تخصص ارز برای واردات نهاده‌های دامی و توزیع عادلانه آن در بازار بگذارد و موجب کوتاه شدن دست سودجویان از این فرآیند شود و ازسوی دیگر تسهیلاتی را جهت تولید نهاده‌های دامی در کشور اختصاص دهد تا در تامین این نهاده‌ها در کشور بی‌نیاز باشیم.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 15568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =