کد خبر 15709
۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹

لطفی در گفتگو با نمایندگان خبر داد

کاهش تولیدات پروتئینی به دنبال فروش دام‌ها توسط دامداران 

کاهش تولیدات پروتئینی به دنبال فروش دام‌ها توسط دامداران 

نماینده مردم رزن در مجلس گفت: افزایش قیمت محصولات پروتئینی به ویژه گوشت قرمز نتیجه افزایش قیمت هزینه دامداری و فروش دام توسط دامداران در سال‌های گذشته است.

حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نمایندگان،  اظهار داشت: افزایش قیمت گوشت قرمز و محصولات پروتئینی در این راستا جه افزایش هزینه نگهداری دام و فروش دام‌ها توسط دامداران در سال‌های گذشته است.

وی افزود: در سال‌های قبل شاهد فروش و ذبح دام‌های مولد توسط دامداران به خاطر شرایط بد اقتصادی بودیم که نتیجه این و وضعیت و این اقدامات افزایش قیمت گوشت قرمز در شرایط کنونی است.  

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: علوفه‌ای که سال‌های قبل به عنوان خوراک دام به دامداران فروخته می‌شد امسال در صحرا به حال خود رها شده و با وزش باد به این طرف و آن طرف می‌رود و این وضعیت نتیجه عدم تولید در حوزه دامی در کشور است.  

لطفی خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از این وضعیت افزایش تولید است و چه در حوزه دامی و چه در حوزه‌های دیگر ما زمانی شاهد رشد اقتصادی و بهبود وضعیت در کشور خواهیم بود که تولیدمان افزایش پیدا کند.  
وی افزود: تامین کالاهای اساسی از طریق واردات و تخصیص ارز ترجیحی به این کالاها برای کوتاه مدت میسر و ممکن است و تنها راه چاره برای میان مدت و بلند مدت تولید و تامین این کالاها در داخل است و ما باید به این سمت حرکت کنیم.  

انتهای پیام

کد خبر 15709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =