کد خبر 15927
۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۷

بیاتی:

در طول دو سال گذشته تعامل خوبی بین مجلس و دولت بوده است

در طول دو سال گذشته تعامل خوبی بین مجلس و دولت بوده است

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به تعامل شکل‌گرفته بین مجلس و دولت، تاکید کرد: دولت و مجلس باید با عمل به وظایف خود، در کنار یکدیگر در پیشبرد احکام کشور موثر واقع شوند.

به گزارش نمایندگان، ولی الله بیاتی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت و تعامل بین مجلس و دولت در طول دو سال گذشته، بیان کرد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و شهید باهنر، هفته دولت را به دولتمردان تبریک می گویم. هفته دولت فرصتی است تا دولت بتواند گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه کند. عملکردی که در طول یکسال انجام شده است. نکته ای که مهم است، الگو گرفتن از دولت شهید رجایی و شهید باهنر به عنوان دولت های مردمی است.

وی در ادامه اظهار کرد: روحیه خدمت به مردم در هفته دولت باید به عنوان الگویی برای همه دولتمردان قرار گیرد تا در خدمت مردم باشند. مجلس با دولت همسو است اما این همسویی به این معنا نیست که ما منافع مردم را در نظر نگیریم. مجلس به عنوان قوه مقننه باید بر عملکرد دولت که قوه مجریه است، نظارت کند.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت و مجلس باید با عمل به وظایف خود، در کنار یکدیگر در پیشبرد احکام کشور موثر واقع شوند. در طول دو سال گذشته تعامل خوبی بین مجلس و دولت بود. مجلس با دولت کاملا هماهنگ عمل کرد. درخواست های دولت در قالب لوایح در مجلس دنبال شده است. مجلس با تصمیمات خود به دولت کمک زیادی انجام داده است.

وی در ادامه تاکید کرد: آنچه که از نظر بنده در هفته دولت باید به مردم منتقل شود این است که دولت و مجلس نگران وضع معیشتی مردم هستند. وضعیت معیشتی مردم به شدت آسیب دیده و مردم در شرایط سختی به سر می برند. اگر هم از دولت بخواهم انتقاد کنم باید بگویم که متاسفانه به تذکرات نمایندگان از سوی دولتمردان توجه نمی‌شود. این روند باید اصلاح شود. مجلس همچنان در خدمت دولت است. هرگونه درخواست کمکی داشته باشد ما این آمادگی را داریم که به دولتمردان کمک کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 15927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =