کد خبر 15954
۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹

ابراهیمی:

دیپلماسی سلامت شیوه‌ای مهم برای ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه و رونق اقتصادی است

دیپلماسی سلامت شیوه‌ای مهم برای ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه و رونق اقتصادی است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی سلامت شیوه‌ای مهم برای ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه و رونق اقتصادی است.

به گزارش نمایندگان، یحیی ابراهیمی  اظهار کرد: کشور و به تبع آن در مقوله سلامت حرف برای گفتن دارد اما متاسفانه از این ظرفیت برای رونق گردشگری سلامت استفاده نشده است.

وی اضافه کرد: با وجود ارائه خدمات ارزان‌قیمت درمان، وجود پزشکان متخصص، تجهیزات پیشرفته و زیرساخت‌های لازم درمانی در کشور، از این ظرفیت برای توریسم‌درمانی غافل مانده‌ایم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم‌جواری با کشورهایی نظیرعراق و ارئه خدمات پزشکی به آنان می‌تواند در رونق اقتصادی کشور و لرستان موثر باشد، تصریح کرد: در این راستا دیپلماسی سلامت شیوه مهمی برای ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه است.

ابراهیمی تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای همجوار برای درمان به کشورهای حاشیه خلیج فارس مراجعه می‌کنند درحالیکه ایران با داشتن پزشکان حاذق و متخصص بین‌المللی می‌تواند از این طریق ارزآوری برای کشور داشته باشد و این امر مستلزم تامین زیرساخت‌های بهداشتی و سلامت در استان‌های غربی کشور است.

وی اضافه کرد: در کنار درمان، گردشگران با وجود بناهای تاریخی و چشمه‌سارها  و منابع طبیعی بکر نیز علاوه بر مساله درمان می‌توانند از این بناها و منابع طبیعی بازدید داشته و لذت ببرند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علیرغم تلاش‌های انجام شده در لرستان و تامین یک سری تجهیزات طی دو سه سال اخیر اما باز به لحاظ زیرساخت‌های حوزه سلامت و درمان نسبت به سایر استان‌ها فاصله داریم و باید عدالت در توزیع منابع چه به لحاظ اعتباری و چه به لحاظ نیروی انسانی متخصص رعایت شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 15954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =