کد خبر 15989
۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶

آزاد:

بانک‌ها با پرداخت تسهیلات به زوجین نابارور از آنها حمایت کنند

بانک‌ها با پرداخت تسهیلات به زوجین نابارور از آنها حمایت کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس با تاکید به عدالت درمانی در تمام کشور، گفت: در کنار اجرای کامل پوشش ۹۰ درصدی درمان ناباروری اگر بانک‌ها بتوانند با پرداخت تسهیلات و بازپرداخت مناسب از زوجین نابارور حمایت عادلانه ای داشته باشند، بی تردید کمک بزرگی برای آنها خواهد بود.

به گزارش نمایندگان، الهام آزاد در مورد ناباروری ۳۰ درصدی زوجین ایرانی، گفت: درمان ناباروری، یکی از خدمات پُر هزینه برای آن دسته از زوجین نابارور است که از توان مالی و اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند، برهمین اساس ابتدا قید فرزنددار شدن را زده و یا در ادامه مسیر به دلیل هزینه زیاد از پدر و مادر شدن منصرف می‌شوند. 

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با تاکید به هزینه‌های سنگین درمان ناباروری در کشور، افزود: مجلس یازدهم تصمیم گرفت ۹۰ درصد از هزینه‌های درمان ناباروری زوجین را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهد و دولت را مکلف کرد در بودجه سالانه ردیف اعتبارات مشخصی برای این مهم در نظر بگیرد.

هنوز۳.۵ میلیون زوج نابارور در کشور داریم

وی با انتقاد از تعداد مراکز درمانی اندک درمان ناباروری در کشور؛ یادآور شد: هنوز۳.۵ میلیون زوج نابارور در کشور داریم که امکان دسترسی به خدمات درمانی را نداشته و بیشتر در استان‌ها و روستاهای محروم کشور هستند و از مرکز ایران که این خدمات ارائه می‌شود دور هستند.

قانونی شدن درمان ناباروری را علمیاتی کنید

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید به پیشروی ایران به سمت سالمندی، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی از وزارت بهداشت گرفته تا مراکز بیمه‌ای باید هر چه سریع‌تر روی کار بیایند و قانونی شدن درمان ناباروری را عملیاتی کنند، ایران در شرایط مناسبی به لحاظ جمعیتی قرار ندارد، اگر طی چند سال آینده به این مسئله رسیدگی نشود بی تردید با معضلات سالمندی روبرو خواهیم شد.

مجلس ناظر بر اجرای قوانین است

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه اجرای درست قانون در تمام حوزه‌ها نظارت‌های مجلس را می‌طلبد، تاکید کرد: عدم اجرای قانون پوشش بیمه‌ای درمان ناباروری و ارائه خدمات از سوی مراکز درمانی نظارت ویژه مجلس را نیازمند است و برای این مهم هم اقداماتی صورت گرفته است، بی تردید با دستگاه‌هایی که در عملیاتی شدن قانون کوتاهی داشته برخورد قانونی می‌شود.

 عدالت در حوزه درمان را به محرومترین مناطق ایران سوق دهید

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس با تاکید به عدالت درمانی، خاطرنشان کرد: بسیاری از استان‌های محروم کشور از داشتن حداقل‌های درمان همچون مراکز درمانی مناسب بی بهره هستند، امیدواریم دولت عدالت را در حوزه درمان به محرومترین مناطق کشور همچون روستاها برساند.

آزاد عملیاتی‌شدن پوشش ۹۰ درصدی درمان ناباروری را گام بلندی در جهت نجات ایران از سالمندی دانست و گفت: در کنار اجرای کامل پوشش ۹۰ درصدی درمان ناباروری اگر بانک‌ها بتوانند با پرداخت تسهیلات و بازپرداخت مناسب از زوجین نابارور حمایت عادلانه‌ای داشته باشند، بی تردید کمک بزرگی برای آنها خواهد بود، در حال حاضر حداقل هزینه درمان ناباروری در کشور، برای زوجین نابارور از ۱۰ میلیون تومان آغاز و تا ۵۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد که از عهده بسیاری از خانوارهای ایرانی به ویژه در مناطق محروم خارج است.

عضو فراکسیون زنان در مجلس یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: اعطای تسهیلات بانکی برای درمان ناباروری می‌تواند اقدام موثری در جهت فرزندآوری و نجات ایران از سالمندی حتمی باشد.

منبع: خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =