کد خبر 16700
۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳

اختصاصی؛

جزئیات جدید از مصوبه کاهش مدت زمان سربازی/ در انتظار اذن رهبری هستیم

جزئیات جدید از مصوبه کاهش مدت زمان سربازی/ در انتظار اذن رهبری هستیم

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق مربوط به کاهش مدت زمان سربازی نیازمند اذن و اجازه رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا است.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نمایندگان، با اشاره به مصوبه این کمیسیون درباره کاهش مدت زمان خدمت سربازی گفت: اجرای این مصوبه در صورت تصویب در صحن مجلس، نیازمند اذن و اجازه رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا است.

وی افزود: از ابتدای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس و کمیسیون تلفیق همواره این موضوع مدنظر قرار گرفته که مصوباتی برای مواردی که مربوط به نیروهای مسلح است، پس از اذن و اجازه رهبر معظم انقلاب به عنوان مصوبه نهایی برای اجرا ابلاغ خواهد شد. به جز موضوع سربازی در مواردی همچون بهره‌برداری در معادنی که در پادگان‌ها و مراکز نظامی قرار دارد یا مصوباتی درباره بنیاد مستضعفان و مولدسازی در مجموعه‌های نظامی پس از اذن و اجازه رهبر معظم انقلاب اجرایی می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس اظهار داشت: از این گذشته اعضای کمیسیون تصویب کردند که زمان سربازی به‌طور میانگین به 12 ماه کاهش یابد نه در مورد خدمت سربازی برای همه افراد .

ابوترابی خاطرنشان کرد: کاهش مدت زمان خدمت سربازی به صورت میانگین به مدت 12 ماه به این معناست که در نقاط خوش آب‌وهوا و شهری مدت زمان خدمت سربازی افزایش پیدا می‌کند و در مناطق بد آب و هوا و مرزی و عملیاتی مدت زمان خدمت کاهش می‌یابد و طبق این مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح باید به‌گونه‌ای عمل کند که میانگین زمان خدمت در نقاط خوش آب و هوا و بد آب و هوا و مرز 12 ماه باشد نه اینکه هر سربازی در هر منطقه‌ای 12 ماه خدمت کند.

به گزارش  نمایندگان،  اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند که مدت زمان خدمت سربازی به‌طور میانگین به 12 ماه کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

کد خبر 16700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =