کد خبر 17006
۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶

جوکار:

در اجرای قانون هوای پاک نگاه اغماض‌آمیز وجود دارد

در اجرای قانون هوای پاک نگاه اغماض‌آمیز وجود دارد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه قانون هوای پاک برای مقابله با معضل آلودگی هوا به طور کامل اجرایی نشده و اغماض‌هایی از سوی سازمان محیط زیست در اجرای قانون اعمال می‌شود.

به گزارش نمایندگان، محمد صالح جوکار با اشاره به تشدید آلودگی هوا بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی که کلانشهرها با آن مواجه هستند، آلودگی هوا است که واقعا آسیب های جبران ناپذیری هم به مردم، هم به سیستم اداری کشور و هم به تولید وارد می کند. بخشی از این آلودگی هوا به فعالیت صنایع و بخشی از به خودروها باز می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه قانون هوای پاک به طور کامل اجرایی نمی شود، اظهار کرد: اغماض هایی که بعضا سازمان محیط زیست انجام می دهد، موجب افزایش این آلایندگی شده است. اگر قانون هوای پاک به طور کامل اجرایی شود، یقینا با این وضعیت امروز رو برو نبودیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه امروز حتی برخی از شهرهای کوچک کشور نیز دچار مشکل آلودگی هوا شده اند و اینطور نیست که صرفا کلانشهرها درگیر این معضل باشند. در کلانشهرها تردد وسایل حمل و نقل موجب تشدید این پدیده می شود و از آنجا که بر روی زیرساخت حمل و نقل عمومی آنطور که باید کار نشده، افراد بیشتر به سراغ وسایل شخصی می روند و صنایعی که در اطراف و در حریم شهرهای کوچک مستقر شده اند، منجر به آلودگی هوا در شهرهای کوچک نیز شده است.

جوکار با بیان اینکه استانداردهای لازم در سیستم های کارخانه ای مورد توجه قرار نمی گیرد، عنوان کرد: مقابله با معضل آلودگی هوا بر عهده چندین دستگاه است و این حوزه متولیان زیادی دارد. محور کار بر عهده سازمان محیط زیست است اما بعضا نگاه اغماض آمیز در این حوزه وجود دارد که سبب شده تا قانون هوای پاک به طور کامل اجرایی نشود.

انتهای پیام

کد خبر 17006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =