کد خبر 17421
۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵

مظفری:

تنوع در سبد سوخت راهکاری برای کاهش مصرف بنزین/ سیاست‌های دولت برای حل ناترازی انرژی

تنوع در سبد سوخت راهکاری برای کاهش مصرف بنزین/ سیاست‌های دولت برای حل ناترازی انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سبد سوخت کشور باید متنوع باشد، گفت: سیاست‌های دولت سیزدهم با توجه به معیشت مردم در جهت حل ناترازی انرژی در کشور است، البته برای حل ناترازی بنزین می‌توانیم شرایط استفاده از خودروهای هیبریدی فراهم کنیم.

به گزارش نمایندگان، عبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به موضوع ناترازی انرژی به خصوص بنزین با استفاده از سوخت‌های جایگزین گفت: بحث تنوع سبد سوخت و بهینه‌سازی مصرف از اولویت‌های کشور است که در بودجه سالیانه و برنامه هفتم توسعه احکامی برای آن دیده شده است.

وی اظهار کرد: یکی از نادرترین مصوبات شورای‌عالی انرژی کشور با ریاست رئیس جمهور در حوزه سوخت و بحث جایگزینی خودروهای هیبریدی است که با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد و جای امیدواری دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت‌ها باید به این نتیجه برسند که انرژی از اولویت‌های اصلی کشور است و می‌تواند در سبد سوخت، اقتصاد و معیشت مردم در همه ابعاد اثرگذار باشد که خوشبختانه سیاست‌های دولت سیزدهم در همین راستا بوده است.

رحیمی مظفری تاکید کرد: بحث استفاده از جایگاه‌های ال‌پی‌جی و سی‌ان‌جی برای جایگزینی بنزین خوب است، اما به شرط آنکه زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم. باید در کنار ایجاد و تقویت جایگاه‌های سی آن جی و ال پی جی به سمت استفاده از خودروهای هیبریدی برویم تا در کنار ذخیره‌سازی انرژی‌های تجدیدناپذیر از آلودگی هوا هم جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: اصلاحات در صنعت خودرو و همچنین اسقاط خودروهای فرسوده نیز بسیار اهمیت جدی در کنترل ناترازی بنزین دارند و باید متولی امر به سمت اصلاح در این زمینه برود.

این نماینده مجلس بیان کرد: هرچه تنوع سبد سوخت داشته باشیم، خوب است به شرط اینکه شرایط آن فراهم باشد. خودروها را دوگانه‌سوز و شرایط را برای استفاده از خودروهای هیبریدی فراهم کنیم. خوشبختانه شبکه برق در سراسر کشور وجود دارد و استفاده از این‌گونه خودروها نیاز به زیرساخت خاصی ندارد.

رحیمی مظفری خاطرنشان کرد: واقعیت این است که استفاده از بنزین نه‌تنها اطمینان بخش نیست، بلکه باعث آلودگی هوا نیز می‌شود و قطعاً باید سیاست‌های فوق را جایگزین استفاده از بنزین کنیم. 

منبع:ایرنا

انتهای پیام 

کد خبر 17421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =