کد خبر 17428
۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳

وزیر صمت برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس فراخوانده شد

وزیر صمت برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس فراخوانده شد

هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به عباس علی‌آبادی، وزیر صمت روز سه‌شنبه (١٢ دی ماه) وی را برای پاسخگویی به سوالات جلال رشیدی‌کوچی و تعدادی دیگر از نمایندگان فراخوانده است.

به گزارش نمایندگان، هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در نامه خود به وزیر صنعت، معدن و تجارت، آورده است:  

''احتراماً پیرو نامه شماره ١٢/٤٥٤١٦/د، تاریخ ١٤٠٢/٩/٢١ و عطف به نامه ۱۷۰۹۷۰۹، تاریخ ۱٤۰۲/۹/۲۵ مقتضی است به منظور پاسخگویی به سؤال جناب آقای جلال رشیدی کوچی، نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد و تعدادی دیگر از نمایندگان در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۱٤۰۲/۱۰/۱۲ ساعت ۸:۰۰ صبح حضور بهم رسانید.''

باتوجه به اینکه جلال رشیدی‌کوچی، به عنوان نماینده منتخب سوال‌کنندگان انتخاب شده است، بنظر می‌رسد که محور اصلی سوالات صنعت خودرو کشور و مهمتر از آن، واردات خودرو باشد.

موضوع تعداد خودروهای وارد شده به کشور و بطور کلی بحث واردات خودرو طی روزهای اخیر بسیار مطرح بوده است؛ چراکه یادآوری می‌شود در زمان وزارت سیدرضا فاطمی‌امین، پس از آزادسازی واردات خودرو و ورود اولین محموله خودروهای وارداتی به کشور، وعده شده که طرف شش ماه (زمستان ١۴٠١ و بهار ١۴٠٢) حداقل ٢٠٠ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شود.

این وعده درحالی داده شد که فاطمی‌امین چند ماه بیشتر پس از این وعده، سکاندار این وزارتخانه نبود و جای خود را به عباس علی‌آبادی، وزیر مدافع و دوست‌دار خودروهای برقی داد.

وعده واردات ٢٠٠ هزار دستگاه خودرو تا پایان خردادماه سال جاری در حالی داده شد که اکنون ٩ ماه و ١٠ روز از سال گذشته و طبق آمار گمرک، تنها ۴۴٠٠ دستگاه خودرو وارد کشور شده است. 

چند شب پیش، برنامه میز اقتصاد تلویزیونی به موضوع واردات خودرو، اختصاص یافت؛ برنامه‌ای که در آن عضو هیات رئیسه اتحادیه فروشندگان خودرو تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای واردات خودرو به کشور وجود نداشته اما حداکثر میزان واردات خودرو از پنج درصد بازار داخل تجاوز نکرده است.

انتهای پیام

کد خبر 17428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =