کد خبر 18052
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

میرمحمدی:

برای مشارکت گسترده در انتخابات دستاوردهای نظام برای مردم تبیین شود

برای مشارکت گسترده در انتخابات دستاوردهای نظام برای مردم تبیین شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین مسیری که می‌تواند منجر به افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو شود، تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام انقلاب اسلامی برای مردم است.

به گزارش نمایندگان، سیدجلیل میرمحمدی، درباره مولفه های اثرگذار بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، بیان کرد: خدا را شکر فضای سیاسی جامعه حال و هوای انتخاباتی به خود گرفته است و بهترین مسیری که می تواند منجر به افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو شود، تبیین دستاوردهای نظام برای مردم است و دولت و مجلس در مسیر تبیین دستاوردها چه در حوزه انتخابیه هر کاندیدا و چه در سطح ملی نقش دارند.

وی ادامه داد: بهترین کاری که صدا و سیما می تواند برای ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات انجام دهد این است که به کمک تیم رسانه ای دولت آمده و فارغ از نگاه جناحی، دستاوردهای ۴۰ ساله نظام را به خوبی جلوی چشم مردم قرار دهد و برای مردم تشریح کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده کتابی را از یکی از پزشکان شهید استان یزد می خواندم که اوضاع کشور ما را در ۵۵ سال پیش در حوزه سلامت و شاخص مرگ و میر زنان باردار و اطفال تشریح کرده بود. زمانی که بنده وضعیت درمانی آن دوران را با امروز مقایسه می کنم، متوجه می شوم که در طول ۴۰ سال گذشته ما به صورت معجزه آسا کارهای زیر ساختی و سخت افزاری در حوزه سلامت و درمان و بهداشت انجام داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید دستاوردهای نظام را برای مردم تبیین کنیم، تصریح کرد: استان یزد که امروز محل ارائه خدمات درمانی به خیلی از بیماران از استان های دیگر کشور است، حدود ۳۵ سال پیش حتی یک بیمارستان نداشت اما امروز  تقریبا در تمام شهرستان های استان یزد بیمارستان و متخصص وجود دارد. ما قبل از انقلاب اصلا دانشگاه علوم پزشکی در این استان نداشتیم در حالی که امروز خیلی از رشته های تخصصی پزشکی در این استان آموزش داده می شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: واقعا شاهد پیشرفت معجزه آسایی در حوزه سلامت در طول ۴۰ سال گذشته در استان یزد و در سطح کل کشور هستیم. از نگاه بنده بهترین مسیری که می توان برای افزایش انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات پیش گرفت، تبیین عملکردها و دستاوردهای نظام است. باید به مردم امید دهیم. نباید به دنبال تخریب یکدیگر و سیاه نمایی باشیم.

میرمحمدی افزود: مردم باید بییند که علی رغم همه دشمنی ها و تحریم هایی که دشمن در طول این مدت بر ما روا داشته است، انقلاب چه دستاوردهایی داشته است. علی رغم ترورهایی که رقم زدند و تحریم هایی که بر ما اعمال کردند انقلاب ما این همه دستاورد داشته است.

وی در پایان گفت: باید این را نیز تبیین کنیم که دشمن با همه وجود خواستار نابودی و تجزیه این کشور است. این دشمن می گوید رای ندهید. دشمن طمعی نسبت به این مملکت دارد تا پشتوانه مردمی نظام را از بین ببرد. اگر بتوانیم این موارد را به خوبی تبیین کنیم شاهد حضور گسترده مردم در عرصه انتخابات خواهیم بود.

انتهای پیام

کد خبر 18052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =