کد خبر 14577
۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴

جوکار:

دولت گامهای موثری در حوزه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی برداشته است

دولت گامهای موثری در حوزه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی برداشته است

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: امروز نسبت به گذشته وضعیت بهتری داریم و باید با فعال شدن دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه ها منطبق با شرایط جدید پیش روند تا بتوانیم از ظرفیت های دیگر کشورها استفاده کنیم.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان منتخب ملت در ارزیابی خود از عملکرد دولت اظهار داشت: آیت الله رییسی با درخواست مردم و نامه بیش از ۲۲۰ نماینده در عرصه انتخابات ریاست جمهوری برای تغییر شرایط موجود حضور یافت.

وی یادآور شد: در زمان برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ شاخص‌های کلان اقتصادی، صنعتی و اجتماعی کشور در شرایط مناسبی قرار نداشت و نگاه دولت سابق این بود که تنها راه عبور از مشکلات و رسیدن به توسعه ارتباط با غرب است اما آن نگاه اشتباهی بود که هیچ نتیجه‌ای برای ایران به دنبال نداشت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: امروز با همت و تلاش دولت سیزدهم با همه کشورهای دنیا تعامل در راستای تامین منافع ملی داریم و یکی از دستاوردهای خوب دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی گسترش روابط با کشورهای پیرامونی از جمله کشورهای آسیای میانه، حوزه قفقاز و اخیرا هم حوزه خلیج فارس و امریکای لاتین است.

جوکار اضافه کرد: اقدامات مثبت انجام گرفته و رویکرد جدید دولت در امر تعامل و ارتباط با دیگر کشورها می‌تواند در حوزه اقتصادی کشور تاثیر گذار باشد و در عرصه سیاسی هم راهگشای برای حل مشکلات کشور باشد.

رییس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: تلاش دشمن همواره بر منزوی ساختن جمهوری اسلامی ایران بوده، اما سفر مقامات عالی رتبه دیگر کشورها به ایران نشان‌دهنده شکست توطئه دشمنان علیه کشور و نظام است. این سفرها نشان آن است که با وجود همه توطئه‌ها و فضاسازی‌ها علیه جمهوری اسلامی، ایران در کانون توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است.

وی افزایش فروش نفت را از دیگر دستاوردهای دولت عنوان کرد و بیان داشت: دولت در فروش نفت و صادرات غیر نفتی موفق عمل کرده است و این نشان می دهد ایران توانسته با ابزارهای خود در حوزه سیاست خارجی تحریم های اعمالی آمریکا علیه ملت ایران را به گونه ای خنثی کند.

نماینده مردم یزد با بیان اینکه دولت گامهای موثری در حوزه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی برداشته است، افزود: امروز نسبت به گذشته در همه حوزه ها وضعیت بهتری داریم و باید با فعال شدن دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه ها منطبق با شرایط جدید پیش روند تا بتوانیم از ظرفیت های دیگر کشورها استفاده کنیم.

وی سفرهای استانی رییس جمهور و رصد مشکلات منطقه ای را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم عنوان کرد و بیان داشت: حضور دولت سیزدهم در استان ها و رسیدگی میدانی به مشکلات و مسائلی که مردم دارند از ابتکارات این دولت است. نظام مسائل استان ها در سفرهای استانی روشن و مشخص می شود و بر اساس این نظام مسائل باید راهکار حل مسائل با کمک استان پیدا کرد. در سال گذشته حضور رئیس جمهور در استان ها باعث شد بسیاری از پروژه ها تعیین تکلیف شود و این پیگیرهای از طرف شخص رییس جمهور امیدآفرینی در جامعه را تقویت می کند.

انتهای پیام

کد خبر 14577

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =