کد خبر 18094
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲

در مراسم جایزه کتاب سال؛

آیت الله رئیسی: نویسندگان از خواص هستند/ از جامعه در مقابل تهاجم فرهنگی حفاظت کنید

آیت الله رئیسی: نویسندگان از خواص هستند/ از جامعه در مقابل تهاجم فرهنگی حفاظت کنید

رئیس جمهور خطاب به نویسندگان حاضر در این جلسه گفت: شما خواص جامعه هستید و مسئولیت های خاص خود را دارید انتظار از خواص این است که از جامعه در مورد تهاجم فرهنگی محافظت کنند.

به گزارش نمایندگان، آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز چهارشنبه - ۱۸ اسفندماه -در مراسم جایزه کتاب سال گفت: چگونه زیستن، چگونه اندیشیدن، هدایت انسان ساختن جامعه روحانی، ساختن مدینه النبی بر پایه جامعه مبتنی بر جامعه انسانی و الهی ماموریتی عظیم برای معلم بزرگ بشریت پیامبر اعظم بوده است که تربیت اخلاق، قانونی و عملی انسان ها را برعهده داشتند.

وی ادامه داد: قلم بسیار مورد تجلیل و تکریم حضرت حق است ، قلمی که با مسئولیت باشد و مسئولانه بنگارد ، هر قلمی مورد سوگند حضرت حق نیست هر مسطور قلمی مورد عنایت حق نیست، آن قلمی مورد عنایت حضرت انسان است که در شناخت راهکارهای حل مسئله و مخاطب شناسی حرکت کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: فضای مجازی فرصتی برای رونق کتابخوانی است، باید قلم مسئولانه را ترویج کرد.

وی خطاب به نویسندگان حاضر در این جلسه گفت: شما خواص جامعه هستید و مسئولیت های خاص خود را دارید انتظار از خواص این است که از جامعه در مورد تهاجم فرهنگی محافظت کنند،روشنفکران باید در این جایگاه خوب رصد کنند قبل از دیگران ببینند و از جامعه در مقابل انحرافات صیانت کنند، روشنفکر کسی نیست که مردم را به طرف تفکرات غربی و شرقی سوق دهد.

انتهای پیام 

کد خبر 18094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =