کد خبر 18587
۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۴

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری، نشانه لجام‌گسیختگی و جنون این رژیم کودک‌کش است

حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری، نشانه لجام‌گسیختگی و جنون این رژیم کودک‌کش است

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه حمله به خاک ایران و نشانه لجام‌گسیختگی و جنون رژیم کودک‌کش اسرائیل است.

به گزارش نمایندگان، دکتر سارا فلاحی اظهار کرد: بر پایهٔ قوانین بین‌المللی، کنسولگری هر کشوری خاک آن کشور است و کنسولگری‌ها حقوقی برابر سفارت دارند، یعنی واجد همهٔ  مصونیت های دیپلماتیک و سیاسی هستند.

وی خاطرنشان کرد: حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه در واقع حمله به خاک ایران و نشانه لجام گسیختگی و جنون رژیم کودک‌کش اسرائیل است.

فلاحی افزود: رژیم جعلی اسرائیل به دنبال فرافکنی به خاطر چالش های طوفان الاقصی است و در این راستا برای برداشتن فشارهای داخلی به دنبال وارد نمودن منطقه به یک جنگ تمام عیار است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال ما از دولت و وزارت خارجه می خواهیم به این گستاخی پاسخ قاطع بدهند و کشورهای منطقه هم باید در کنار ایران قرار بگیرند، چون این گستاخی در مورد آن ها نیز تکرار خواهد شد.

وی عنوان کرد: ما نباید در برابر اسرائیل در موضع انفعال قرار بگیریم. ما باید یک دیپلماسی فعال منطقه ای و جهانی هم ایجاد کنیم. متاسفانه نهادها و مجامع بین المللی که در برابر جنایات اسرائیل در غزه و نسل کشی این رژیم منحوس سکوت کرده اند و در این راستا امیدی به این مجامع برای مدیریت بحران های  جهانی نیست.

نماینده ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، هلیلان، چوار، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با این حال ما ابزارهای لازم برای پاسخ قاطع در زمان و مکان مناسب در اختیار داریم و اسرائیل از تبعات این جنایت قسر در نخواهد رفت.

انتهای پیام

کد خبر 18587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =