کد خبر 18601
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۹

چه‌ اتفاقی تا ۱۰ روز آینده در پمپ‌بنزین‌ها می‌افتد؟

چه‌ اتفاقی تا ۱۰ روز آینده در پمپ‌بنزین‌ها می‌افتد؟

تصمیم دولت بر این است که بعد از تعطیلات عید فطر، رفته رفته کارت‌های آزادی که برای ایام نوروز مازاد بر ایام پیش از نوروز، در جایگاه‌ها توزیع شده بود، جمع‌آوری شود، به‌عبارتی تعداد کارت آزاد جایگاه‌های عرضه سوخت به پیش از ۲۵ اسفند بازمی‌گردد.

به گزارش نمایندگان، با رسیدن به ایام پایانی سال و شروع سفرهای نوروزی، یکی از تدابیری که برای تسهیل سفرهای نوروزی و رفاه حال مردم در دولت اخذ شد، این بود که تعداد کارت آزاد جایگاه‌ها افزایش یابد تا مردم در هر نقطه کشور، به‌هردلیلی که کارت سوخت شخصی به‌همراه نداشتند در دریافت بنزین با کارت آزاد جایگاه‌ها هیچ نگرانی و معطلی نداشته باشند.

پس از عبور موفق از ایام نوروز و پوشش کامل نیاز بنزین نوروزی حتی در زمان ثبت رکوردهای عجیب مصرف 152 میلیون لیتر بنزین در یک 24 ساعت، تصمیم دولت بر این است که بعد از تعطیلات عید فطر، رفته رفته کارت‌های آزادی که برای ایام نوروز مازاد بر ایام پیش از نوروز، در جایگاه‌ها توزیع شده بود، جمع‌آوری شود.

به‌عبارتی از حدود یک هفته تا 10 روز آینده، تعداد کارت آزاد جایگاه‌های عرضه سوخت به پیش از 25 اسفند بازمی‌گردد.

اما پس از آن، استفاده حداکثری از کارت سوخت شخصی با ساماندهی کارت آزاد جایگاه‌ها در دستور کار است که ممکن است در این راستا تصمیماتی درخصوص محدودسازی بیش از پیش کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها اخذ شود که زمان اجرای این تصمیم "هفته‌های آینده" اعلام شده است.

با اجرای این تصمیم نیز، طبق اعلام مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قرار نیست هیچ جایگاهی بدون کارت سوخت اضطراری بماند و حداقل یک کارت سوخت آزاد در هر جایگاهی برای سوخت‌گیری اضطراری وجود خواهد داشت.

انتهای پیام

کد خبر 18601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =