کد خبر 18602
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۰

جوکار:

حمله به سفارت ایران برخلاف معاهدات بین‌المللی است

حمله به سفارت ایران برخلاف معاهدات بین‌المللی است

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: حمله به سفارت جمهوری اسلامی برخلاف معاهدات بین‌المللی بوده و این اقدام رژیم صهیونیستی به معنای عدم پایبندی به معاهدات بین‌المللی است.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در کشور سوریه که منجر به شهادت سردار «محمدرضا زاهدی»، سردار سرتیپ پاسدار «محمدهادی حاجی رحیمی» و چند تن از مستشاران شد، گفت: بار دیگر عجز و استیصال رژیم کودک‌کش صهیونیستی در پی شکست‌های آن رژیم غاصب در مقابل مردم و جبهه مقاومت در غزه، با جنایتی دیگر و شهادت مجاهدین مخلص، آشکار شد.

وی افزود: حمله به سفارت جمهوری اسلامی برخلاف معاهدات بین‌المللی بوده و حمله به خاک کشور است و این اقدام رژیم صهیونیستی به معنای عدم پایبندی به معاهدات بین‌المللی  است که این موضوع باید با جدیت و تمام اقتدار، از سوی وزارت امور خارجه پیگیری شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: این رژیم که سالیان پایانی عمر خود را سپری می کند، با خیال اینکه با ترور مستشاران نظامی و چهره‌های موثر ایرانی اسلامی، می‌تواند خود را زنده نگه دارد، سخت در اشتباه است؛ چون با این اقدامات ناجوانمردانه، نه تنها از باتلاق مرگ نجات پیدا نخواهد کرد، بلکه بر نابودی خود نیز سرعت خواهد بخشید.

جوکار با بیان اینکه امنیت ملی، خط قرمز جمهوری اسلامی است که نباید تعرض به آن به یک عادت برای دشمنان نظام اسلامی تبدیل شود، گفت: لذا راهبرد و عملیات میدانی مقابله با متعرضان به امنیت کم نظیر ایران اسلامی باید هدفمند، دقیق و هزینه زا برای دشمنان باشد؛ این ابتکار جمهوری اسلامی که در گذشته در جبهه‌های مختلف نشان داده شده است.

نماینده یزد بیان کرد: انتقام حیاتی است، هم مردم ایران اسلامی و هم‌محور مقاومت برای ادامه این راه خطیر، مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی نیاز به امید دارند و اقدامات تقابلی باید امیدزا  باشد. طراحی‌ها برای پاسخ به این حملات باید دقیق باشد.

انتهای‌ پیام

کد خبر 18602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =