کد خبر 19018
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۲

ماموریت مصری به کمیسیون اصل ۹۰ برای پیگیری تحقیق و تفحص از بانک مرکزی

ماموریت مصری به کمیسیون اصل ۹۰ برای پیگیری تحقیق و تفحص از بانک مرکزی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقاد یکی از نمایندگان پیرامون مقاومت در برابر تحقیق و تفحص از بانک مرکزی خواستار پیگیری این موضوع از سوی کمیسیون اصل ۹۰ شد.

به گزارش نمایندگان،  جبار کوچکی‌نژاد در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما شاهد بودیم که دهها میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دچار انحراف شد به دنبال آن مجلس شورای اسلامی درصدد تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بود اما با همه مکاتباتی که رئیس کمیسیون اصل ۹۰ انجام داد تاکنون اجازه نداده‌اند تا تحقیق و تفحص از بانک مرکزی به نتیجه برسد.

وی در ادامه اظهار کرد: همان تیمی که انحرافات در ارز ۴۲۰۰ تومانی را رقم زدند امروز ارز ۲۸ تومانی را با همان روش مدیریت می‌کنند. انتظار ما این است که این تحقیق و تفحص به نتیجه برسد. همه انتظار دارند تا این تحقیق و تفحص بزرگ در مجلس یازدهم به نتیجه برسد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش عبدالرضا مصری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، بیان کرد: همه مراحل تحقیق و تفحص انجام شده است هیات رئیسه آن انتخاب شده و تاکنون چندین جلسه با روسای ادوار بانک مرکزی برگزار شده است اما هنوز تیم تحقیق و تفحص مستقر نشده‌اند.

عبدالرضا مصری که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: بنده از آقای پژمانفر و کمسیون اصل ۹۰ تقاضا دارم تا از ابزار قانونی خود استفاده کنند؛ چرا که تحقیق و تفحص حق نماینده است. این تحقیق و تفحص باید انجام شود.

انتهای پیام

کد خبر 19018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =