کد خبر 19168
۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴

واکنش منتخبان مجلس به جنایات در رفح

واکنش منتخبان مجلس به جنایات در رفح

تعدادی از منتخبان مجلس دوازدهم با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در رفح تاکید کردند که بمباران مردم مظلومی که مجبور به ترک وطن‌هایشان شده‌اند، اوج رذالت و شیطان‌منشی است.

به گزارش نمایندگان،  جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت تا این لحظه حدود ۵۰ نفر از فلسطینیان، شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد: ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت بیش‌ از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال‌غرب رفح را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد.

سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد، بر اثر جنایت رژیم صهیونیستی در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده‌اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده‌اند.

در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در رفح، تعدادی از منتخبان مجلس دوازدهم در صفحات مجازی خود در شیکه اجتماعی ایکس مطالبی را منتشر کردند که در زیر می‌خوانید.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس:

«بمباران آوارگان و کودکان بی‌دفاع فقط از شیطان برمی‌آید. جهان دیگر تحمل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی را ندارد. تمام دولت‌ها به‌ویژه دولت‌های مسلمان باید همسو با ملت‌های خود و همراه با آزادی‌خواهان جهان برای توقف این نسل‌کشی اقدام عملی کنند.»

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس:

«بمباران مردم مظلومی که مجبور به ترک وطن‌هایشان شده‌اند، اوج رذالت و شیطان‌منشی است. تحولات سیاسی داخلی، نباید باعث کم‌توجهی به اولویت‌دارترین مسئله جهان اسلام شود.»

مسعود پزشکیان منتخب تبریز:

«جهنم جای کسانی است که قلب داشتند و نفهمیدند، چشم داشتند و ندیدند و گوش داشتند و نشنیدند» شاید مخاطب این آیه کسانی مثل ما باشد که در مقابل جنایات ددمنشانه ⁧رژیم صهیونیستی⁩ ساکتند. آنهایی که چشمانشان دستان لرزان کودکان مظلوم رفح⁩ و ⁧غزه⁩ را نمی‌بیند و گوش‌هایشان فریاد آن‌ها را نمی‌شنود.»

بهروز محبی نجم آبادی منتخب سبزوار:

«در رفح چه خبر است؟
‏قتل عام و نسل کشی و سکوت اشباه الرجال عالم، عجب حیواناتی هستند این مدعیان دروغین حقوق بشر.
‏اگر بشر روزی که در چند ثانیه در هیروشیما و ناکازاکی صدها هزار بی گناه قربانی جنایت امپریالیزم شد برای همیشه تکلیف خود را با ماکیاولیستها و اذناب حیوان صفتشان مشخص می کردند. امروز تکرار این فاجعه را در غزه و رفح نداشتیم. فلسطین تابلوی مظلومیت بشر امروز و دنائت و رذالت دنیای وحشی غرب است.»

عبدالحسین روح الامینی منتخب تهران:

«فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود خواهد شد. ان‌شاءالله»

انتهای پیام

کد خبر 19168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =