کد خبر 19484
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۷

اصلاح قانون اوراق‌ بهادار در برنامه‌های کمیسیون اقتصادی

اصلاح قانون اوراق‌ بهادار در برنامه‌های کمیسیون اقتصادی

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: لایحه مدیریت بدهی‌های عمومی دولت، طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار و چندین طرح و لایحه دیگری که به تبع اهمیت و اولویت در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهند گرفت.

به گزارش نمایندگان، زهرا خدادادی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در خصوص اولویت‌های کمیسیون اقتصادی و آنچه که باید در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گیرد، گفت: چندین طرح و لایحه وجود دارد که از دوره یازدهم به سرانجام نرسیده و با توجه به اهمیت و اولویت باید در دستور کار اعضای کمیسیون اقتصادی قرار گیرد، مانند لایحه مدیریت بدهی‌های عمومی دولت، طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار و چندین طرح و لایحه دیگری که به تبع اهمیت و اولویت در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهند گرفت.

وی درباره شرکت‌های خصوصی زیان ده اظهار داشت: درباره شرکت‌های دولتی زیان‌ده هم طبق اصل 44 قانون اساسی آن بخش از شرکت‌های دولتی که باید به بخش خصوصی واگذار شوند، باید واگذاری واقعی اتفاق بیفتد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: این شرکت‌های زیان ده برای اینکه بتوانند افزایش کارآیی، اثربخشی و بهره‌وری داشته باشند باید به بخش خصوصی واگذار شوند و آن بخش از شرکت‌های دولتی هم که طبق قانون حق واگذاری برای آنها نیست در آنها باید شایسته‌سالاری و مدیران توانمند که معتقد به تحولات هستند حتما مد نظر قرار گرفته شود و استفاده از این مدیران توانمند مطمئنا در اثربخشی کارآیی و اثربخشی آنها تاثیر خواهد داشت.

خدادادی تصریح کرد: کمیته‌های نظارتی هم از طریق کمیسیون اقتصادی تشکیل خواهد شد و بر کار این شرکت‌ها نظارت خواهد کرد که انشاءالله با این نظارتی که انجام می‌شود و گزارشات مستمری که از آنها گرفته خواهد شد. کمک شود به افزایش بهره‌وری آنها و اینکه بتوانند از حالت زیان‌ده به سودده برسند.

انتهای‌ پیام

کد خبر 19484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =