کد خبر 5368
۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲

شریعتی:

از مهمترین ظرفیت‌های تحول در کشور اجرای قانون «از کجا آورده ای؟» است

از مهمترین ظرفیت‌های تحول در کشور اجرای قانون «از کجا آورده ای؟» است

نماینده تهران در مجلس گفت: یکی از مهمترین ظرفیت های تحول در کشور اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی یعنی "از کجا آورده ای؟ " است که آیین نامه اجرایی این قانون در مجلس قبل به تصویب رسیده و امروز آماده اجراست.

به گزارش نمایندگان ما، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، اظهار داشت: مراعات حال مردم در حوزه معیشت نیز ضروری است. همچنان که دولت تلاش کرد در شب عید این کار مهم را انجام دهد، در ماه مبارک رمضان اما برخی اقلام افزایش قیمت داشته که رسیدگی به آن ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه سال ۱۴۰۱ یک فرصت طلایی برای ایجاد تحولات اساسی در کشور است، تصریح کرد: این سال، سال سوم مجلس و سال دوم دولت بوده و اگر دست به دست هم دهیم و برخی رقابت های سطح پایین را کنار بگذاریم، می توانیم از این فرصت طلایی تکرار ناپذیر به نفع مردم به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: از جمله مهمترین این تحولات برنامه هفتم توسعه که ریل گذاری چند سال آینده کشور است، خواهد بود و در این زمینه باید بپذیریم اگر تحول هزینه ای دارد، هزینه آن بین مسئولان تقسیم شود و نفع آن به مردم برسد.

شریعتی اضافه کرد: یکی دیگر از مهمترین ظرفیت های تحول در کشور اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی یعنی "از کجا آورده ای؟ " است که آیین نامه اجرایی این قانون که در مجلس قبل به تصویب رسیده است، توسط رئیس وقت قوه قضائیه یا رئیس جمهور فعلی تدوین و امروز آماده اجرا توسط حجت الاسلام والمسملین اژه ای است که عزم و توان لازم برای اجرای آن را دارد.

انتهای پیام

کد خبر 5368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =