کد خبر 5369
۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶

نادری:

نام گذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت اقتصاد در کشور است

نام گذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت اقتصاد در کشور است

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات در مجلس گفت: نام گذاری سال ۱۴۰۱ توسط حضرت آقا، در مورد بحث تولید نشان می‌دهد که مسئله کشور همچنان اقتصاد است.

به گزارش نمایندگان ما، احمدنادری نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و نائب رئیس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با شعار منتخب مقام معظم رهبری برای سال۱۴۰۱، گفت: نام گذاری سال ۱۴۰۱ توسط حضرت آقا، در مورد بحث تولید نشان می‌دهد که مسئله کشور همچنان اقتصاد است. در واقع جمهوری اسلامی در مدت چهار دهه‌ای که از شروع انقلاب و استقلالش می‌گذرد، هنوز ضعف‌های جدی در بحث اقتصاد دارد. اگر بخواهیم آسیب شناسی انجام دهیم، که چرا به اینجا رسیده‌ایم، در واقع از نظر بنده یک انحراف جدی بعد از جنگ تحمیلی در اقتصاد ایران شکل گرفت. که در درجه اول این انحراف در حوزه اقتصاد و بعد در حوزه های دیگر مثل فرهنگ سرایت کرد. بحث نئولیبرال شدن سیاست‌های اقتصاد ایران بود که در دولت آقای رفسنجانی شروع شد. این انحراف سبب شد که ما ضعف‌های زیادی را در کشور شاهد باشیم و یکی از این بحث‌ها، تولید است.  

وی ادامه داد: از نظر بنده تولید پایه اقتصاد است. مقام معظم رهبری در طول این چند سال که مدام در بحث تولید و اقتصاد تاکید کردند، با نامگذاری سال‌ها و تاکیدات چند صد باره ایشان نشان می‌دهد که ما ضعف داریم. باید با روی آوردن به بحث تولید و به قول معروف رفتن به سمت بومی سازی تولید و بومی سازی اقتصاد فکر جدی داشته باشیم.

نادری در رابطه با موضوع دانش بنیان‌ها نیز خاطر نشان کرد: امسال رهبری یک بحث دیگری را هم اشاره کردند، بحث دانش بنیان، البته ایشان در تولید قدرت دانش بنیان تکیه داشتند و دانش بنیان کردن محصولات و اقتصاد و سیاست ها مورد تاکید ایشان بوده است. در سال‌های اخیر اما به طور مشخص در شعار سال هم این موضوع را متجلی کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که نظر معظم له آن است که تولید به طور کلی به سمت دانش بنیان شدن برود.  

منبع: برنا

انتهای پیام

کد خبر 5369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =