کد خبر 5584
۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸

با تصویب نمایندگان؛

شیوه محاسبه بهای برق مصرفی مشترکان صنعتی تعیین شد

شیوه محاسبه بهای برق مصرفی مشترکان صنعتی تعیین شد

با تصویب مجلس، متوسط بهای برق مصرفی مشترکان صنعتی (بجز استخراج رمز ارزها) معادل متوسط نرخ قراردادهای تبدیل انرژی و با توجه به بهای سوخت مصرفی نیروگاه ها و هزینه انتقال تعیین شد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، در جلسه علنی امروز (سه شنبه) ماده ۳ طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق به شرح زیر تصویب شد.

طبق این مصوبه، متوسط بهای برق مصرفی مشترکان صنعتی (بجز استخراج رمز ارزها) معادل متوسط نرخ قراردادهای تبدیل انرژی (ایی- سی- اِی) با توجه به بهای سوخت مصرفی نیروگاه ها و هزینه انتقال تعیین و دریافت می‌شود.

منابع حاصل از اجرای این ماده در بودجه‌های سنواتی به حساب شرکت مادر تخصصی توانیر نزد خزانه داری کل کشور واریز و به صورت صد درصد بابت هزینه های تولید و تأمین برق، حمایت از توسعه فناوری های مورد نیاز صنعت برق و طرح های بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف انرژی، طرح های تحقیقاتی و سرمایه گذاری جدید و اتمام طرح های نیمه تمام صنعت برق با اولویت نوسازی شبکه فرسوده انتقال برق اختصاص می یابد.

همچنین تبصره ماده ۳ برای بررسی بیشتر به کمیسیون انرژی ارجاع شد که در آن آمده است که مشترکین موضوع این ماده مکلفند یک درصد برق مصرفی خود را از برق حاصل از منابع تجدیدپذیر و برق آبی عرضه شده در بورس انرژی تأمین کنند. این مقدار سالانه یک درصد افزایش یافته و حداکثر به پنج درصد خواهد رسید. آیین نامه اجرایی این تبصره ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارت نیرو و بورس انرژی تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

انتهای پیام

کد خبر 5584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =