کد خبر 5820
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳

نجابت:

ایران خودرو و سایپا نقشه راه خود را ظرف ۷۲ ساعت به کمیسیون شوراها ارسال کنند

ایران خودرو و سایپا نقشه راه خود را ظرف ۷۲ ساعت به کمیسیون شوراها ارسال کنند

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با دستور بررسی تاثیر کیفیت خودرو داخلی بر تصادفات جاده ای، افزایش سرقت و تامین امنیت داخلی خودرو برگزار شد.

روح الله نجابت سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نمایندگان ما، گفت: جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با دستور بررسی تاثیر کیفیت خودرو داخلی بر تصادفات جاده ای، افزایش سرقت و تامین امنیت داخلی خودرو برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه که با حضور نمایندگانی از پلیس راهور ناجا، وزارت راه وشهرسازی، وزارت صنعت معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا، سازمان ملی استاندارد و کارشناس مرکز پژوهش‌ها برگزار شده، پس از ارائه گزارش‌ دستگاه‌های مختلف و تولیدکنندگان خودروهای داخلی، مصوب گردید ضمن مکاتبه با پلیس راهور و نیروی انتظامی گزارشی کامل از تصادفات جاده‌ای کشور به تفکیک عوامل موثر انسانی، خودرویی، راه و جاده و درصد تقصیر عوامل فوق و آمار سرقت‌های خودرویی براساس فراوانی گروه‌های صنعتی خودرویی داخل و خارج از کشور اخذ شود.

نجابت در همین راستا ادامه داد: در این خصوص مصوب گردید مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا نقشه‌ راه گروه صنعتی خود را در راستای ارتقای کیفیت و رضایت مردم و طرح‌های توسعه کوتاه‌مدت و بلندمدت ظرف مدت ۷۲ ساعت به کمیسیون ارسال نمایند.   

وی همچنین عنوان کرد: همچنین وزارت راه و شهرسازی موظف شد آمار و جانمایی نقاط حادثه خیز جاده‌های کشور را به همراه گزارش عملکرد، برنامه و راهکارهای اجرایی وزارتخانه متبوع در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای به کمیسیون ارسال کند.

نجابت ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ملزم به اعلام سیاست‌های دولت در راستای ارتقای کیفیت خودرو داخلی با راهکارها و برنامه‌های اجرایی مطلوب به این کمیسیون گردید.
در پایان مقرر شد بعد از جمع‌بندی گزارش‌ها جلسه بعدی کمیسیون به منظور بررسی راهکارها و برنامه‌هایی در راستای ارتقای کیفیت خودرو  با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، پلیس راهور، رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار گردد.

انتهای پیام 

کد خبر 5820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =