کد خبر 5937
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲

امیرآبادی:

گروه دوستی پارلمانی ایران از روند روبه رشد روابط همه جانبه با چین حمایت می کند

 گروه دوستی پارلمانی ایران از روند روبه رشد روابط همه جانبه با چین حمایت می کند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین در نشست هم‌اندیشی با وزیر خارجه به نقش مجلس در نظارت بر روابط سیاسی بویژه روابط ایران با چین اشاره کرد و گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران و چین بر روند روبه رشد روابط همه جانبه با چین تاکید دارند. رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، در نشست هم اندیشی با حضور وزیر خارجه و مشارکت معاونین اقتصادی و کنسولی و نیز مسئولین ارشد وزارت امور خارجه در محل این وزارت شرکت کردند.

به گزارش نمایندگان ما، رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و چین عصر در نشست هم اندیشی با حضور وزیر امور خارجه و مشارکت معاونین اقتصادی و کنسولی و نیز مسئولین ارشد وزارت امور خارجه در محل این وزارت شرکت کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین در این نشست، ضمن قدردانی از توجه وزیر امور خارجه به نقش مجلس و نمایندگان مردم در نظارت بر جریان اصلی روابط سیاسی بویژه روابط جمهوری اسلامی ایران با چین، بر حمایت گروه دوستی پارلمانی ایران و چین از روند روبه رشد روابط همه جانبه با چین تاکید نمود.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن استماع نظرات نمایندگان، روابط تهران و پکن را راهبردی خوانده و با تاکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در چارچوب گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، به تشریح آخرین وضعیت روابط تهران - پکن و رویکرد کشورمان در اجرای نقشه راه روابط با چین پرداخت.

لازم به ذکر است؛ در این نشست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به تشریح جنبه‌های مختلف روابط اقتصادی کشورمان با چین و پاکستان و آخرین وضعیت بازارچه‌های مرزی ایران و پاکستان پرداخته و به سوالات نمایندگان مجلس در این خصوص پاسخ داد.

رضا زبیب دستیار وزیر خارجه و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت متبوع آخرین وضعیت روابط ایران و چین را تشریح نمود.

انتهای پیام

کد خبر 5937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =