کد خبر 6488
۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲

مالکی:

رایزنی های سیاسی با کشورهای غیر برجامی امری قابل تامل است/همه ظرفیت های کشور به برجام ختم شد

رایزنی های سیاسی با کشورهای غیر برجامی امری قابل تامل است/همه ظرفیت های کشور به برجام ختم شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد رایزنی های سیاسی با کشورهای غیر برجامی امری مهم بشمار می رود زیرا ایران دارای ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خوبی است.

به گزارش نمایندگان ما،فدا حسین مالکی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،در خصوص اهمیت رایزنی‌های سیاسی میان ایران با کشورهای اروپایی، گفت: رایزنی های سیاسی با کشورهای غیر برجامی امری قابل تامل است زیرا جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خوبی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه فرصت های زیادی را در سال های گذشته از دست داده ایم زیرا فعالیت هایمان به کشورهای حاضر در برجام معطوف شده بود. حتی کشورهای منطقه و همسایه نیز فراموش شده بودند.

وی ادامه داد: در واقع همه ظرفیت های کشور به برجام ختم شد که اشتباه بزرگی بود اما اکنون دستگاه دیپلماسی کشورمان در مسیر جدیدی حرکت می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه در افزایش تعامل با کشورهای اروپایی باید دارای برنامه باشد و سفر به این کشورها صرفا صوری نباشد، اظهار کرد: باید اذعان کرد بر این اساس هنوز شاهد نمود عینی افزایش تعامل با کشورهای اروپایی نیستیم لذا کار باید با جدیت پیگیری شود.

رییس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه کشورها در محافل و سازمان های بین المللی دارای رای و نظر هستند و دولت ها بر این اساس اقدام به جلب نظر و اصطلاحا یارگیری می کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین باید تلاش شود در سفر به کشورهای اروپایی سند و تفاهم نامه امضاء شود تا بر اساس زمان بندی مناسب توسعه مناسبات شتاب یابد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 6488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =