کد خبر 6800
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

محمدبیگی:

در لیست بیماران خاص بازنگری شود

در لیست بیماران خاص بازنگری شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان بیش از ۶۰ درصد هزینه‌های درمان از جیب مردم هزینه می‌شود، گفت: برخی از بیماری‌ها مثل ام اس جزو لیست بیماری‌های صعب‌العلاج و خاص نیست لذا لازم است در این لیست بازنگری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز  سه‌شنبه ۳۱ خرداد مجلس درباره گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد دستگاه‌های مسوول در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج گفت: طبق برنامه ششم توسعه قرار بود میزان هزینه‌کرد مردم برای درمان ۲۵ درصد و ۷۵ درصد برای بیمه‌ها باشد که محقق نشده است. در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت می‌شود که با اجرای نظام اصلاح پرداخت یارانه بیشتر هم شده است.

وی ادامه داد: برخی از بیماری‌ها مثل ام اس در لیست بیماری‌های صعب‌العلاج و خاص نیست، با توجه به هزینه‌های زیاد درمان این بیماری‌ها انتظار می‌رود که در لیست بیماران خاص قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برای هرگونه حذف ارز ترجیحی هم باید سامانه‌هایی ایجاد شده تا اصلاح قیمت‌ها توسط بیمه‌ها با حمایت دولت صورت گیرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید حق و حقوق مدافعان سلامت با استخدام آنها به خصوص آنهایی که در زمان کرونا حضور داشتند، انجام شود.

انتهای پیام

کد خبر 6800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =